Realu.lt

Danų bendrovė „Dovista“ atidarė langų gamyklą Marijampolėje

Danų bendrovė „Dovista“ atidarė langų gamyklą Marijampolėje

Danijos langų ir lauko durų gamybos įmonė „Dovista“ antradienį oficialiai atidarė gamyklą Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Pirmajame statybos etape bendrovė jau investavo 45 mln. eurų ir įdarbino daugiau nei 100 darbuotojų. 

Kitais metais planuojama priimti dar 150 naujų darbuotojų, o ateityje – iki 1000 žmonių, pranešė bendrovė.

Lietuva ir konkrečiai Marijampolės LEZ gamyklos statyboms pasirinkta dėl didelio valdžios ir savivaldybės bei kitų organizacijų palaikymo ir kvalifikuotos darbo jėgos.

„Jau pastatėme pirmuosius „Dovistos“ gamyklos pastatus, pradėjo veikti įrenginiai, pagaminti langai, bet, svarbiausia, į „Dovistos“ šeimą priėmėme 100 naujų lietuvių kolegų“, – pranešime teigė atidaryme dalyvavęs „Dovistos“ generalinis direktorius Allanas Lindhardas Jorgensenas. 

Medinius langus gaminančios bendrovės produkcija bus eksportuojama į Jungtinę Karalystę, Daniją, Švediją, Norvegiją ir Vokietiją.

2016 metų liepą skelbta, kad „Dovista“ per ketverius metus Lietuvoje investuos 50 mln. eurų, o per dešimtmetį investicijos sieks 100 mln. eurų. 

„Dovista“ yra langų ir lauko durų gamintoja, valdanti, be kitų, prekės ženklus „Velfac“ ir „Rationel“. Šiuo metu bendrovėje ir jos padaliniuose Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Airijoje ir Lenkijoje dirba apie 4800 darbuotojų.

Pasidalink naujiena