Realu.lt

Didėja nerimas dėl kibernetinių atakų ir netvarios NT rinkos

Didėja nerimas dėl kibernetinių atakų ir netvarios NT rinkos

Kibernetinių išpuolių ir netvarios nekilnojamojo turto (NT) rinkos raidos rizikas finansų įstaigos nurodo kaip svarbiausias šalies finansų sistemai. Be to, šių rizikų svarba pastaraisiais metais didėja, rodo naujausia Lietuvos banko (LB) apklausa.

„Saugumo elektroninėje erdvėje užtikrinimas finansų įstaigoms šiemet tapo vienu svarbiausių rūpesčių. Taip pat netvari NT rinkos raida Lietuvoje kelia vis didesnį susirūpinimą, nes jos svarba didėja pastaruosius pustrečių metų. Kartu bankai ir kitos finansų įstaigos įdėmiai stebi ne tik mūsų šalies, bet ir Skandinavijos NT rinką, kurioje matyti korekcijos ženklų. Jei kitoje Baltijos pusėje prasidėtų reikšmingas NT kainų nuosmukis, tai paveiktų ir mūsų šalies finansų sistemą“, – pranešime spaudai sako Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

Tarp svarbiausių tebėra ir rizika, susijusi su staigiu rizikos priedų padidėjimu pasaulio finansų rinkose. Šiai rizikai didžiausią svarbą teikė lizingo bendrovės, finansų maklerio įmonės, valdymo įmonės.

Lietuvos rinkoje kylančių rizikų svarba finansų sistemos dalyviams padidėjo. Daugiausia nerimo finansų sistemos dalyviams kėlė ne finansų įmonių finansinės būklės pablogėjimo grėsmė. Taip pat didėjo netvarios kredito raidos ir gyventojų finansinės būklės pablogėjimo rizikos svarba.

Didžiausią svarbą gyventojų ir įmonių finansinės būklės pablogėjimui ar netvariai kredito raidai teikė draudimo įmonės.

Kaip sau svarbią riziką apklausti finansų rinkos dalyviai dažniausiai minėjo pelningumo sumažėjimo užsitęsusiu mažų palūkanų normų laikotarpiu riziką.

Apklausą dėl rizikų Lietuvos finansų sistemai Lietuvos bankas atliko lapkritį, joje dalyvavo 27 respondentai, iš jų – 8 Lietuvoje veikiantys bankai, 9 draudimo bendrovės ir 10 kitų finansų įstaigų (lizingo bendrovių, finansų maklerio įmonių, valdymo įmonių, kredito unijų ir vartojimo kreditų įstaigų).

Pasidalink naujiena