Realu.lt

Didžiosios Britanijos statybos bendrovė „Carillion“ likviduoja verslą

Didžiosios Britanijos statybos bendrovė „Carillion“ likviduoja verslą

Nesugebėjusi užsitikrinti vyriausybės ir bankų finansinės pagalbos, didelių skolų slegiama Didžiosios Britanijos statybos ir užsakomųjų paslaugų grupė „Carillion“ pirmadienį paskelbė nedelsiant pradedanti likviduoti verslą.

Pasak „Carillion“, kuri visame pasaulyje turi 43 tūkst. darbuotojų, įskaitant 19,5 tūkst. Didžiojoje Britanijoje, vyriausybė per savaitgalį surengtas derybas visgi sutiko suteikti tam tikrą finansavimą, kad galėtų būti toliau įgyvendinami pradėti valstybiniai projektai.

„Tai labai liūdna diena „Carillion“, mūsų kolegoms, tiekėjams ir užsakovams, kuriems mes ... dirbome daug metų, – pareiškė įmonės valdybos pirmininkas Philipas Greenas (Filipas Grinas). – Pastaraisiais mėnesiais dėjome didžiules pastangas, siekdami restruktūrizuoti „Carillion“ ir užtikrinti jos ilgalaikę ateitį... Tačiau pastarosiomis dienomis mums nepavyko užtikrinti finansavimo savo verslo planui, todėl su didžiuliu apgailestavimu priėmėme šį sprendimą.“

„Carillion“ yra stambi Didžiosios Britanijos vyriausybės rangovė, dalyvaujanti įvairiausiuose projektuose, įskaitant mokyklų priežiūrą ir geležinkelių infrastruktūros statybą. Tačiau ją jau kurį laiką slegia sunkumai, o pernai liepą ji paskelbė pirmąjį iš kelių įspėjimų apie senkantį pelną.

„Carillion“ pirmadienį pareiškė, jog „neturi kito pasirinkimo, kaip tik nedelsiant imtis priemonių ir pradėti priverstinio likvidavimo procedūrą“.

„Šiandien prieš darbo dienos pradžią Aukštajam teismui buvo pateiktas prašymas dėl priverstinio „Carillion“ likvidavimo. Buvo išduotas įsakymas paskirti oficialų administratorių, kuris atliks „Carillion“ likvidatoriaus funkcijas“, – pridūrė įmonė.

„Carillion“ su vyriausybe yra sudariusi daug įvairių rangos sutarčių, pagal kurias, pavyzdžiui, teikia pagalbines paslaugas beveik 900 mokyklų ir maždaug 50 tūkst. karinio personalo būstų. Kanadoje ir Artimuosiuose Rytuose taip pat veikiančios įmonės įplaukos pernai siekė 5,2 mlrd. svarų (5,9 mlrd. eurų).

Pasidalink naujiena