Realu.lt

Dubajuje išaugs „vertikalusis miestas“

Dubajuje išaugs „vertikalusis miestas“

Pagrindinio dangoraižio aukštis – 750 metrų, arba 300 aukštų.

Kas atsitiko? Italų architektas Luca Curcis parengė „vertikaliojo miesto“ „The Link“ Dubajuje projektą. Jo nuomone, dangoraižiai gali padėti stabdyti miestų plėtrą ir išvengti gyventojų pertekliaus. Leidinyje „Hotelier“ rašoma, kad šį 300 aukštų pastatą su kitais statiniais jungs tiltai, o balkonus puoš gėlės ir žalieji augalai.

Pirmą kartą projektas buvo pristatytas 2019 metais informaciniame viršūnių susitikime Dubajuje, o šiuo metu jo įgyvendinimu domisi valstybinis ir privatusis JAE sektoriai. Tai padidinta 2014 metais Milane įgyvendinto „Bosco Verticale“ projekto, kuris ilgainiui gerokai praplėtė Italijos ribas, versija.

Išsamiau

  • „The Link“ statyba veikiausiai kainuos milijardus dolerių, tačiau L. Curcis tikina, kad ekologinė projekto nauda bus gerokai didesnė, o emyrato plėtros sąnaudos tikrai proporcingos.
  • Ekologinį efektyvumą užtikrins dirbtinio intelekto sistema, skirta temperatūrai, СО2 ir drėgmei reguliuoti.
  • Projektą sudaro vienas 300 aukštų pastatas, skirtas iki 100 000 gyventojų, ir trys mažesni pastatai, kuriuose galės įsikurti beveik tiek pat žmonių.

Pirmieji penki aukštai bus skirti paslaugų teikėjams: vyriausybės departamentų biurams, švietimo ir medicinos centrams, viešbučiams, SPA, sporto salėms ir prekybos centrams.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena