Realu.lt

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose šiemet parduota turto už daugiau nei 42 mln. eurų

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose šiemet parduota turto už daugiau nei 42 mln. eurų

Elektroninių varžytynių portale per pirmuosius devynis metų mėnesius įvyko 1639 varžytynės ir aukcionai, kuriuose parduota turto už daugiau nei 42 mln. eurų.

Antstolių ir bankroto administratorių varžytynėse ir savivaldybių bei Turto banko organizuojamuose aukcionuose fiziniai ir juridiniai asmenys įsigijo 2 885 turto vienetus, daugiau nei 90 proc. jų sudarė nekilnojamasis turtas – sklypai, pastatai, patalpos ar kitos paskirties objektai, pranešė Registrų centras.

Daugiausia turto parduota antstolių varžytynėse - jie per tris ketvirčius paskelbė beveik 5 tūkst. varžytynių, iš kurių 1429 įvyko, o juose parduoto turto vertė siekė 30,5 mln. eurų. Vidutinė vienose varžytynėse parduoto turto vertė buvo 21,3 tūkst. eurų.

Didžiausi pastarojo meto pardavimai vyko Vilniuje - antstolių varžytynėse už 1,5 mln. eurų parduotas Algirdo gatvėje esantis sklypas, administracinis pastatas ir garažas (pradinė pardavimo kaina buvo 1,35 mln. eurų), už 1,1 mln. eurų parduotas sklypas su gyvenamuoju namu Vaidilutės gatvėje (pradinė pardavimo kaina – 1,09 mln. eurų).

Bankroto administratorių varžytynėse parduota turto už 8,2 mln. eurų. Iš viso per tris ketvirčius įvyko 129 iš beveik 3 tūkst. paskelbtų bankroto administratorių varžytynių. Vidutinė vienoms varžytynėms tenkanti turto vertė buvo 63,6 tūkst. eurų.

Savivaldybės ir Turto banko bankas per devynis mėnesius paskelbė 758 aukcionus, iš jų įvyko 81. Aukcionuose parduoto turto vertė siekė 3,7 mln. eurų, vidutinė viename aukcione parduoto turto vertė - 45,7 tūkst. eurų.

Šiemet elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose parduoto nekilnojamojo turto kainos buvo vidutiniškai 13 proc. aukštesnės nei pradinės. Labiausiai – 35 proc. – augo pastatų kainos, butai buvo parduodami vidutiniškai 17 proc., sklypai – 16 proc., o kitas turtas – 8 proc. didesnėmis kainomis. Parduoto kilnojamojo turto kainos buvo vidutiniškai 10 proc. didesnės.


Šaltinis: BNS
„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena