Realu.lt

Gegužę statybos darbų atlikta mažiau nei balandį

Gegužę statybos darbų atlikta mažiau nei balandį

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad 2021 m. gegužės mėnesį statybos darbų Lietuvoje buvo atlikta 2,8 proc. mažiau nei balandžio mėnesį, vertinant palyginamosiomis kainomis. To meto kainomis statybos darbų atlikta už 305,8 mln. eurų.

Atlikti statybos darbai - tai visų užsakovui (parduoti) arba savo reikmėms skirtų darbų, atliktų statant naują statinį, rekonstruojant, remontuojant (restauruojant) ar griaunant esamą statinį, vertė be pridėtinės vertės mokesčio. Į šią vertę neįtraukiama žemės ir projektavimo darbų vertė. Šio rodiklio reikšmė gauta atmetus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką. Nepašalinus šių kriterijų, atliktų statybos darbų vertė būtų padidėjusi 5,7 proc.

Bendram atliktų statybos darbų rodikliui įtakos turėjo tai, kad gegužę buvo atlikta 8,3 proc. mažiau inžinerinių statinių statybos darbų nei balandį. Pastatų statybos darbų atlikta 1,7 proc. daugiau, atmetus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką.

Palyginus su praėjusių metų gegužę, statybos darbų buvo atlikta 8,9 proc. Daugiau (atmetus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką - 11,5 proc. daugiau). Negyvenamųjų pastatų statybos darbų atlikta už 99,8 mln. eurų, tai, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, 10,7 proc. daugiau nei 2020 m. gegužės mėn. (nepašalinus – 12,9 proc.).

Statistikos departamento duomenimis, gyvenamųjų pastatų statybos darbų atlikta už 65,9 mln. eurų, ir tai yra 35,3 proc. daugiau nei prieš metus (nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos – 33,8 proc.). Inžinerinių statinių statybos darbų atlikta už 140,1 mln. eurų, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką jų sumažėjo 0,4 proc. (nepašalinus – 3,2 proc. padaugėjo).

Per penkis šių metų mėnesius statybos darbų atlikta už 1,2 mlrd. eurų.

Šaltinis: Statistikos departamentas

Didėja Lietuvos įmonių užsienyje atliekamų statybos darbų apimtys. Lietuvos įmonės užsienyje šių metų gegužę statybos darbų atliko už 41,3 mln. eurų. Pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yar 1,4 proc. daugiau nei balandžio mėnesį ir 37,5 proc. daugiau nei prieš metus. 2021 m. sausio-gegužės mėn. užsienyje atlikta statybos darbų už 165,9 mln. Eurų. Palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, tai yra 15 proc. Daugiau (nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos - 5,7 proc.).

Pasidalink naujiena