Greta Vilniaus ir Kauno tarptautinio dėmesio sulaukė ir Panevėžys

Antradienis, 22 vasario 2022

Panevėžys pirmą kartą pastebėtas miestų ir regionų verslo galimybes tarptautiniu mastu vertinančios „Financial Times“ ekspertų komandos. „Europos ateities miestai ir regionai 2022/2023“ reitinge miestas įvertintas už gebėjimą puikiai paskirstyti savo resursus. 

„Financial Times“ investicijų ekspertų komanda sudaro įvairius reitingus, kurių kasmet su nekantrumu laukia pasaulio investuotojai ir sprendimų priėmėjai. Kas dvejus metus skelbiamame „Europos ateities miestų reitinge“ miestai ir regionai vertinami pagal tam tikrus specifinius kriterijus.   

Greta Vilniaus ir Kauno tarptautinio dėmesio sulaukė ir Panevėžys 1
Greta Vilniaus ir Kauno tarptautinio dėmesio sulaukė ir Panevėžys 1

Vasario 17 d. paskelbtame reitinge, konkurencingumo ir gebėjimų puikiai paskirstyti turimus resursus (angl. „Costeffectiveness“) kategorijoje „fDi Intellingence“ ekspertų komanda Panevėžiui skyrė ketvirtąją vietą. Į mikroEuropos miestų dešimtuką patekusi Aukštaitijos sostinė aplenkė Kutno, Legnico, Strykovo (Lenkija) ir Vesprėmo, Sėkešfehėrvaro, Tatabanijos (Vengrija) miestus. 

„Džiaugiamės, kad Panevėžys buvo pastebėtas ir įvertintas tarptautiniu mastu. Tai ne tik rodo miesto potencialą bei prisideda prie investicijų pritraukimo – šie reitingai tampa atspirties tašku Europos regionų bei miestų tarpusavio konkurencijoje pritraukiant naujas investicijas. Panevėžio plėtros agentūros komanda nuosekliai dirba ir mieste įgyvendina verslo aplinkos gerinimo iniciatyvas ir tiki, kad ateityje Panevėžys gali įsiveržti į lyderių gretas ir kitose reitingo kategorijose.“ – sako Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė. 

 „Europos ateities miestų ir regionų 2022/2023“ reitinge taip pat įvertintas Vilniaus ir Kaunas. Visą laimėtojų reitinge sąrašą galite rasti ČIA.

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai