Realu.lt

Grįžus studentams, Stambule auga nuomos kaina

Grįžus studentams, Stambule auga nuomos kaina

Kai kuriose vietovėse būsto nuomos kaina išaugo dvigubai.

Stambule kyla butų nuomos kaina. Dėl pandemijos ilgą laiką gimtinėje praleidę studentai grįžta į sostinę. Vidutinis nuomos kainos padidėjimas visoje Turkijoje yra apie 26 proc., o kai kuriose Stambulo vietose, netoli universitetų miestelių, kainos šoktelėjo net 100 proc.

Kreipdamasis į valstybinę agentūrą „Anadolu“, Stambulo nekilnojamojo turto rūmų pirmininkas Nizameddinas Asha pažymėjo, kad Stambule ženkliai padidėjo nuomos kainos,  jos svyruoja priklausomai nuo vietovės.

„Anatolijos pusėje esančiose srityse, tokiose kaip Kadikoy, Bostanci ir Goztepe, padidėjimas yra 50–60% ar net didesnis. Būstų, kurių nuoma prieš dvejus metus kainavo 360 dolerių per mėnesį, dabar nerasite pigiau nei 475-600 dolerių per mėnesį„, - sakė Asha.

Pabrėždamas, kad dar viena nuomos kainų kilimo priežastis yra miesto pertvarka, Asha sakė, kad dviejuose Stambulo rajonuose buvo įgyvendinti nauji infrastruktūros projektai, dėl ko beveik 50 000 šeimų staiga ėmė ieškoti būsto.

„Kai kurios šeimos ir studentai, dėl pandemijos išvykę į savo gimtuosius miestus, grįžta. Užsieniečiai taip pat grįžta į Turkija”, - sakė Asha ir pridūrė, kad visa tai ir sąlygojo didžiulį nuomos kainos šuolį.

Vartotojų asociacijos (TÜDER) pirmininkas Leventas Kucukas teigė, kad pasiūloje esantys būstai negali patenkinti dėl migracijos didėjančios būsto paklausos. Jis pridūrė, kad jo organizacija jau sulaukė daug skundų dėl nuomos kainų kilimo.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena