Realu.lt

Helsinkio meras siūlo mieste anglų kalbą paskelbti valstybine

Helsinkio meras siūlo mieste anglų kalbą paskelbti valstybine

Helsinkio meras Juhana’s Vartiainenas mano, kad per daug aukštos kvalifikacijos užsieniečių vengia Suomijos sostinės tik dėl kalbos sunkumų ir griežtų reikalavimų, susijusių su kalba. Jis pasiūlė pagalvoti apie anglų kaip vienos iš oficialių kalbų įvedimą mieste.

Šiuo metu Suomijoje yra dvi oficialios kalbos - suomių ir švedų. Daugelis įmonių reikalauja mokėti suomių kalbą, kurią užsieniečiams sunku išmokti. Viešojo sektoriaus darbuotojai privalo mokėti abi oficialias kalbas.

Remiantis vyriausybės duomenimis, daugiau nei 36 proc. užsienio studentų iš Suomijos išvyksta per metus po studijų baigimo. Daugelis kaip pagrindines išvykimo priežastis nurodo imigracijos biurokratiją, didelius mokesčius ir kalbos sunkumus.

„Helsinkį galima pavadinti anglakalbiu miestu, kuriame angliškai kalbantiems žmonėms nereikia kalbėti suomių ar švedų kalbomis“, - sakė Suomijos sostinės meras interviu metu laikraščiui „Helsingin Sanomat“.

Vartiainenas sakė, kad miesto ir šalies pastangos pritraukti ir išlaikyti užsienio specialistus pasirodė esanti „baisi nesėkmė“, ir pridūrė, kad „idėja, kad mums reikia imigracijos užimtumui, labai lėtai įsigali politinėje sąmonėje“.

Siekdamas pritraukti aukštos kvalifikacijos darbuotojų iš užsienio, Helsinkio meras taip pat pasiūlė išplėsti anglų kalbos mokymą vaikų darželiuose ir pradinėse mokyklose.

Finansų ministras anksčiau teigė, kad Suomijai reikia daug daugiau užsienio darbuotojų nei dabar atvyksta į šalį. Valdžia yra pasiruošusi net įteisinti nelegalių migrantų, jau turinčių darbą, gyvenimą šalyje.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena