„Hygge“: sukurkite jaukumą savo namuose

Pirmadienis, 22 balandžio 2024

Autorius: Realu.lt

Gyvenimo tempas vis labiau spartėja, o kasdienybė tampa kupina streso ir įtampos. Ieškodami būdų, kaip atsipalaiduoti ir atrasti vidinę ramybę, vis dažniau žmonės atsigręžia į senovines filosofijas, siūlančias paprastus, bet gilius gyvenimo džiaugsmo receptus. Viena iš tokių filosofijų yra „hygge“, kuri skatina sutelkti dėmesį į paprastus dalykus, atrasti grožį kasdienybėje ir kurti jaukią atmosferą savo namuose.

Kas yra „hygge“?

„Hygge“  – tai daniška sąvoka, reiškianti jaukumo, pasitenkinimo ir bendrumo jausmą. Tai gyvenimo būdas, skatinantis vertinti paprastus dalykus, mėgautis akimirka ir jaustis saugiems bei mylimiems savo namuose.

„Hygge“ filosofija grindžiama keliais pagrindiniais principais:

Paprastumas: „hygge“ skatina sutelkti dėmesį į paprastus kasdienybės dalykus ir rasti džiaugsmą net ir mažiausiuose dalykuose. Pavyzdžiui, vietoj brangios vakarienės restorane, „hygge“ filosofiją propaguojantis žmogus rinktųsi gaminti vakarienę namuose su artimaisiais.

Jauki aplinka: „hygge“ siekiama sukurti jaukią ir ramią atmosferą namuose. Tai galima padaryti naudojant natūralias medžiagas, šiltas spalvas ir jaukų apšvietimą.

Bendravimas: „hygge“ pabrėžia bendravimo ir ryšio su artimaisiais svarbą. Tai gali būti laikas, praleistas su šeima ir draugais žaidžiant stalo žaidimus, žiūrint filmą ar tiesiog kalbantis.

Atidumas: „hygge“ skatina būti atidžius sau ir aplinkiniams. Tai reiškia skirti laiko mėgstamiems užsiėmimams, atsipalaiduoti ir mėgautis dabartimi.

Dėkingumas: „hygge“ filosofija moko būti dėkingiems už tai, ką turime. Tai reiškia įvertinti mažus dalykus gyvenime ir nesiskųsti dėl to, ko neturime.

„Hygge“ interjere

„Hygge“ jaukumą namuose padės sukurti natūralios medžiagos, šiltos ir švelnios spalvos ir jaukus, užburiantis apšvietimas.

1. Natūralių medžiagų šiluma

Medis, akmuo, vilna ir linas – tai medžiagos, kurios natūraliai skleidžia šilumą ir jaukumą. Rinkitės baldus, grindis ir dekoro elementus iš šių medžiagų, kad sukurtumėte jaukią atmosferą. Mediniai baldai su minkštomis pagalvėmis, akmeniniai dekoro elementai, vilnoniai pledai ir lininiai kilimai – visi šie daiktai prisidės prie jaukumo pojūčio.

2. Šiltų spalvų gama

Šviesiai pilka, kreminė, smėlinė ir ruda spalvos – tai klasikinės „hygge“ spalvos, sukuriančios ramybės ir jaukumo jausmą. Šios spalvos puikiai dera tarpusavyje ir sukuria harmoningą interjerą. Galite naudoti ir ryškesnes spalvas, tačiau jos turėtų būti prisotintos ir derinamos su neutraliomis spalvomis. Pavyzdžiui, sodriai mėlyna spalva gali suteikti jaukumo, jei bus derinama su balta ar smėline.

3. Jaukus apšvietimas

Vietoj ryškios viršutinės šviesos naudokite keletą šviesos šaltinių, kad sukurtumėte jaukią atmosferą. Stalo lempos, žvakės ir girliandos – tai puikūs būdai sukurti šilumos ir jaukumo jausmą. Žvakių liepsnos mirgėjimas ir švelni girliandų šviesa sukuria raminančią atmosferą, kuri idealiai tinka poilsiui vakarais.

4. Jaukių detalių gausa

Pledai, pagalvės, kilimai ir kiti jaukūs dekoro elementai – tai ne tik praktiški daiktai, bet ir būdas sukurti „hygge“ atmosferą. Rinkitės minkštus ir jaukius audinius, tokius kaip vilna, kašmyras ar veliūras. Dekoratyvinės pagalvės su raštais ar kutais, jaukūs pledai ant sofos ar fotelio, kilimėlis prie lovos – visi šie daiktai pavers jūsų namus jaukesniais ir kvies juose leisti laiką bendraujant.

5. Asmeninių detalių prisilietimas

Naudokite asmeninius daiktus, tokius kaip nuotraukos, meno kūriniai ir suvenyrai, kurie jums kelia džiaugsmą. Nuotraukos su artimaisiais primins brangius momentus, meno kūriniai suteiks interjerui originalumo, o suvenyrai iš kelionių leis prisiminti nepamirštamas patirtis. Asmeninės detalės pavers jūsų namus jaukesniais ir atspindės jūsų asmenybę.

6. Jauki poilsio erdvė

Įrenkite namuose jaukią erdvę, kurioje galėsite atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių. Tai gali būti kambarys su patogiu foteliu, knygų lentyna ir židiniu arba jaukus kampelis sode. Šioje erdvėje galėsite skaityti knygą, gerti arbatą, medituoti ar tiesiog mėgautis ramybe ir tyla.

7. Gamtos prisilietimas

Gamtos elementai – tai puikus būdas sukurti „hygge“ atmosferą. Papuoškite namus kambariniais augalais, gėlių puokšte ar netgi keletu akmenukų iš jūros ar miško. Gamtos detalės suteiks jūsų interjerui gyvybingumo ir jaukumo.

8. Aromaterapija

Eteriniai aliejai gali padėti sukurti raminančią ir jaukią atmosferą. Naudokite levandų, apelsinų ar sandalmedžio aliejų difuzorius arba tiesiog užlašinkite kelis lašus aliejaus ant pagalvės ar pledo.

9. Garso aplinka

Ramūs garsai, tokie kaip gamtos garsų įrašai, klasikinė muzika ar židinio traškesys, gali padėti atsipalaiduoti ir sukurti jaukią atmosferą.

10. Skonio pojūčiai

Skanaus maisto ir gėrimų gaminimas ir mėgavimasis jais – tai esminė „hygge“ filosofijos dalis. Išvirkite puodelį karštos arbatos, kepkite sausainius ar pasimėgaukite gardžiu šokoladu. Skonio pojūčiai gali sukelti malonius prisiminimus ir sukurti jaukumo jausmą.


„Hygge“ filosofija – tai ne tik interjero dizaino stilius, bet ir gyvenimo būdas. Tai raginimas sulėtinti tempą, atkreipti dėmesį į paprastus kasdienius malonumus ir mėgautis jaukiomis akimirkomis su artimaisiais. Įgyvendindami aukščiau išvardintus principus savo namuose, galite sukurti jaukią ir ramią erdvę, kurioje atsipalaiduosite ir būsite laimingi.