Realu.lt

Interjero dekoratorė savo būstą įsirengė buvusioje gamykloje

Interjero dekoratorė savo būstą įsirengė buvusioje gamykloje

Šiandien jau nieko nebestebina būstas nestandartiniuose pastatuose, tačiau kaip šaltą, industrinę erdvę paversti jaukiais namais? Patarimais dalinasi interjero dekoratorė Kamilė Žižmarė, savo būstą įsirenginėjusi buvusioje gamykloje.

„Architektūra padiktuoja tam tikras interjero prielaidas. Manau, jog kuriant vidaus dizainą reikėtų atsižvelgti į pastato stilių. Žinoma, pasitaiko ir netikėtų derinių, bet kiekvieną idėją reikėtų itin gerai apgalvoti, nes riba tarp stiliaus ir kičo – labai siaura” - sako K. Žižmarė.

Jai pačiai teko savo būstą įsirenginėti buvusioje gamykloje. Pastatas buvo rekonstruotas ir perdarytas į gyvenamuosius būstus bei komercines patalpas. „Architektūra atrodo savaime padiktavo, jog interjere dominuos mums artimas industrinis stilius”, - pasakoja interjero dekoratorė. Rekonstruojant pastatą buvo išsaugotos išorėje esančios betoninės namą laikančios kolonos ir sijos, kurios tarsi palaiko organišką ryšį su aplinka.

    

Iš K.Žižmarės asmeninio archyvo

„Kuriant industrinį dizainą svarbu išryškinti įvairius struktūrinius statinio elementus, todėl kur buvo įmanoma – nusmėliavome ir palikome betonines sijas bei lubas atviras”.

Svarbiausias industrinio stiliaus bruožas – nebaigtumo įspūdis. Norėdama tai pabrėžti, metalines lubų sijas ir antrąjį aukštą laikančias kolonas K. Žižmarė paliko atviras. Grubios virinimo siūlės, įvairūs sujungimai taip pat nebuvo slepiami.

  

Iš K.Žižmarės asmeninio archyvo

Šiam stiliui būdingas metalas, medis, betonas, stiklas ir šilti, neutralūs atspalviai. Būtent šias medžiagas interjero dekoratorė stengėsi naudoti savo namų įrengimui.

Anot K. Žižmarės, industrinis stilius lengvai derinamas su kitais, todėl ir savo namuose ji neprisirišo vien prie industrinio stiliaus. „Svarbiausia - teisingai sudėlioti pagrindinius akcentus ir visas detales sujungti į harmoningą visumą”, - teigia interjero dekoratorė.

  

Iš K.Žižmarės asmeninio archyvo

„Iš savo patirties galiu pasakyti, jog namų įrengimas yra vienas įdomesnių etapų gyvenime. Patarimas renkantis būstą būtų toks, jog reikėtų išsigryninti, koks stilius ir gyvenimo būdas jums yra artimas. Apžiūrėkite keletą variantų, atkreipkite dėmesį, kaip jaučiatės erdvėje, kur kyla ir leidžiasi saulė, kokie vaizdai atsiveria pro langus – būkite kritiški ir atviri sau” - pataria K. Žižmarė ir pabrėžia, jog namai neturi atspindėti naujausių interjero tendencijų, namai turi atspindėti jus pačius.

   

Iš K.Žižmarės asmeninio archyvo

Kamilė Žižmarė - interjero dekoratorė, įkvėpimo besisemianti stebėdama užsienio dizainerių interjerus. Kamilę žavi laikui nepavaldūs interjerai, kuriuose dominuoja natūralios medžiagos, žemiškos spalvos bei išskirtinės interjero dekoro detalės. Jai artimi interjero stiliai: vidurio amžiaus modernus (angl. mid-century modern), industrinis bei minimalistinis.

Daugiau aktualių interjero naujovių sužinosite Kamilės Žižmarės instagram'e: instagram.com/zizmare/

Pasidalink naujiena