Realu.lt

Iš Vilniaus kiemų nutempti griozdai virsta drožlėmis

Iš Vilniaus kiemų nutempti griozdai virsta drožlėmis

Vilniaus miesto savivaldybė, jau trečius metus vykdanti neeksploatuojamų automobilių nutempimo darbus, žengia į tolimesnį etapą ir pradeda tokių transporto priemonių utilizavimą. Artimiausiu metu metalo laužuose bus sunaikinti 66 automobiliai, kuriuos teismas pripažino bešeimininkiais ir perdavė savivaldybės žinion, o ši prilygino nenaudojamas transporto priemones atliekoms.

„Daugelyje senųjų Vilniaus rajonų pagal statybos techninį reglamentą trūksta automobilių stovėjimo vietų, todėl mašinomis užstatomos ir sporto aikštelės, ir žalios vejos. Ieškodami, kaip galėtume kiemus atlaisvinti, per trejus metus nutempėme daugiau nei 240 automobilių, kurie buvo tiesiogine tų žodžių prasme numesti ir palikti dūlėti. Savo transporto priemonių po nutempimo nepasigedo nė 20 asmenų, todėl likusiais po truputį atsikratome“, – pažymi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Beveik septyniasdešimties automobilių utilizavimas, pasak savivaldybės atstovų, – tik pradžia. Neatsiradus teisėtiems šeimininkams, teismo sprendimo dėl savo likimo laukia dar maždaug 140 šeimininkų apleistų mašinų.

Dėl automobilių utilizavimo Vilniaus miesto savivaldybė trejus metus bendradarbiaus su UAB „Laurimeta“. Įmonė rūpinsis automobilių paėmimu iš savivaldybei priklausančių automobilių stovėjimo aikštelių Vilniuje, automobilių utilizavimo darbais ir sunaikinimo pažymėjimų išdavimu.

Visos įmonei perduotos transporto priemonės, iki šiol rūdijusios kiemuose, bus išardomos dalimis. Sveikos, remontui tinkamos detalės bus panaudotos antrąkart, o kitos medžiagos bus perdirbamos. Tuo tarpu, metaliniai kėbulai keliaus į metalo laužo supirktuves. Skaičiuojama, kad 95 proc. visų medžiagų bus panaudotos dar kartą ir tik 5 proc. jų bus atiduotos šalinimui. Be to, už kiekvieną toną supirkto metalo laužo UAB „Laurimeta“ įsipareigojo savivaldybei išmokėti daugiau nei 200 eurų supirkimo mokestį. Visa už metalo laužą gauta suma grįš į miesto biudžetą.

Kiemai švarėja

Savivaldybė vien per šiuos metus iš kiemų patraukė per 60 nenaudojamų automobilių. Vis dėlto, tokio neprižiūrimo turto sostinėje dabar sparčiai mažėja.

„Didelę dalį šito pamiršto automobilių parko jau išgyvendinome. O tų automobilių, kurie buvo neatsakingai palikti, bet šeimininkus turėjo, savininkus pažadinome iš žiemos miego. Žmonės dabar supranta, kad savivaldybė ne šiaip švaistosi pažadais nutempti mašinas, bet tikrai vykdo kiemų sanitariją. Tai tie automobiliai, kurie dar yra šio to verti, taip pat buvo išjudinti“, – sako A. Bužinskas.

Šaltinis: vilnius.lt

Pasidalink naujiena