Įsigijome būstą su daline apdaila. Kas toliau?

Trečiadienis, 15 kovo 2023

Įsigiję naujos statybos butą su daline apdaila džiaugiasi galimybe įsirengti būstą pagal savo poreikius. Vis dėlto tai yra nemažas iššūkis, reikalaujantis laiko, žinių ir papildomų lėšų. Kokie darbai laukia įsigijus būstą su daline apdaila? 

Ką reiškia „dalinė apdaila“? 

Įsigijome būstą su daline apdaila. Kas toliau?  1
Įsigijome būstą su daline apdaila. Kas toliau?  1

Būsto apdaila paprastai būna trijų lygių: be apdailos, su daline apdaila arba su pilna apdaila. Apdailos lygį apsprendžia įrengtų komunikacijų ir patogumų apimtis. Būstas be apdailos – nebaigtas statyti būstas. Jei būstas parduodamas su daline apdaila, vadinasi, statytojas jau bus atlikęs tam tikrus vidaus įrengimo darbus. Būsto pilną apdailą skirtingi vystytojai gali suprasti ir interpretuoti skirtingai: vieniems tai gali būti nudažytos sienos ir sudėtos grindys, kitiems – supirkti baldai ir pakabintos užuolaidos. 

Perkant būstą, privalu atidžiai perskaityti sutartį, kurioje bus nurodyta, kokius darbus statytojas įsipareigoja atlikti.  

Pirmas žingsnis – būsto apdailos projektavimas 

Kad žinotumėte, kokius darbus reikės atlikti bute su daline apdaila ir kiek tai kainuos, reikia įsivertinti, kas jau yra padaryta. Dabar pats laikas apgalvoti ir tvirtai apsispręsti dėl būsto išplanavimo, erdvių išdėstymo. Prieš imantis konkrečių veiksmų patartina pasikonsultuoti su interjero dizaineriais ar architektais, kurie išsakys savo nuomonę, patars, kaip optimaliau išnaudoti erdvę, kaip patobulinti inžineriją, kad gyventi įsigytame būste būtų patogu ir jauku. 

Galvodami apie erdvių išdėstymą, būtinai apgalvokite ir baldus: kokie jie bus ir kur stovės. Galbūt reikia „pastumti“ sieną svetainėje, kad, pastačius masyvią sofą, būtų galima netrukdomai praeiti į balkoną? 

Nepamirškite elektros, santechnikos, lubų, apšvietimo, grindų bei sienų apdailos. Kompetentingi specialistai sudarys planus, kad prasidėjus darbams nebekiltų klausimų, kur kokių jungiklių reikia ar į kurią pusę pasukta turi būti dušo kabina. 

Turint būsto apdailos projektą, galima paskaičiuoti darbų bei reikalingų medžiagų sąmatą. Kodėl tai svarbu? Kad įpusėjus darbams neliktumėte nemaloniai nustebinti, kai suprasite, kad jūsų turimo biudžeto neužteks visiems numatytiems apdailos darbams atlikti. 

Žinant numatomą galutinę būsto įrengimo kainą, reikalui esant, galima ją koreguoti, parenkant pigesnes medžiagas ar atsisakant kai kurių nebūtinų sprendimų. Korekcijas apdailos plane geriausia daryti darbų dar nepradėjus, nes perdaryti tai, kas jau padaryta – ekonomiškai neapsimoka. 

Sudarytas būsto apdailos planas padeda sutaupyti laiko, nes jau yra paskaičiuota, kiek ir kokių medžiagų reikės ir jas galima laiku užsakyti. Statybose, vidaus įrengimo darbuose viskas yra glaudžiai susiję. Jei dėl trūkstamų reikalingų medžiagų ar kitų priežasčių užtrunka kurio nors etapo darbai, atitinkamai susivėlina ir kiti darbai. 

Vidaus įrengimo darbus atliekančios komandos paieška 

Specialistai rekomenduoja naudotis vienos komandos paslaugomis, kuri atliktų visus reikalingus būsto įrengimo darbus. Didelė klaida samdyti pavienius specialistus tik tam tikriems darbams atlikti. Paprastai jie dirba kiekvienas sau, tarpusavyje nederina veiksmų bei kratosi atsakomybės, suversdami kaltę kitiems. 

Jei visus darbus atlieka viena komanda, užsakovui nereikia ieškoti, kas kaltas dėl padarytų klaidų ir kas jas ištaisys. 

 

Temos: Realu pataria
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai