Realu.lt

Ispanijos valdžia ketina perimti nuomos rinką į savo rankas

Ispanijos valdžia ketina perimti nuomos rinką į savo rankas

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį patvirtino įstatymo projektą dėl nuomos mokesčio kontrolės. Vyriausybė teigė, kad iš naujojo įstatymo daugiausia naudos turės pažeidžiamos šeimos ir jaunimas didžiuosiuose Ispanijos miestuose.

Ispanijos  kairioji valdančioji koalicija nori pažaboti būsto kainų kilimą. Kaip vieną iš instrumentų ji ketina naudoti nuomos mokesčio didinimo apribojimus, taikomus 10 ar daugiau nekilnojamojo turto objektų turintiems savininkams. Opozicijos atstovai šį siūlymą kritikavo kaip netinkamą vyriausybės kišimąsi į laisvąją rinką.

Daugelis ispanų, ypatingai jaunimas, negali sau leisti gyventi savarankiškai. To priežastis - maži atlyginimai ir rekordinis jaunimo nedarbo lygis, siekiantis 35 proc. Tai yra didžiausias rodiklis tarp 19 euro zonos šalių. Nieko keisto, kad ispanai tėvų namus palieka vidutiniškai sulaukę 30 metų, kai tuo tarpu Europos Sąjungos vidurkis - 26,4 metų. Aukštos nuomos kainos ir būsto prieinamumo problemos šį pavasarį jau sukėlė protestus.

Prieštaringiausia įstatymo projekto nuostata - leidžiama nuomos mokesčio didinimo riba, turintiems kelis būstus. Tai, žinoma, pirmiausia paveiks dideles nekilnojamojo turto bendroves ir investicinius fondus. Vyriausybės atstovai teigė, jog įstatymo projekte numatyta net iki 90 proc. siekianti mokesčio lengvata, kuria galėtų pasinaudoti mažiau nei devynis būstus turintys savininkai, jei šie nutartų nuomos mokestį sumažinti.

Premjeras paskelbė, jog vyriausybė planuoja padėti ispanams nuo 18 iki 34 metų amžiaus, suteikdama jiems 250 eurų dydžio kompensaciją kas mėnesiniam nuomos mokesčiui. Ši pagalba jaunuoliui truktų iki dvejų metų ir ja pasinaudoti galėtų atitinkamo amžiaus ispanai, per mėnesį uždirbantys mažiau nei 1977 eurus.

Įstatymas numato 30 proc. valstybei priklausančių būstų skirti nuomai, o ne įsigijimui lengvatinėmis sąlygomis. Taip pat planuojama žymiai padidinti mokesčius už neapgyvendintą gyvenamąjį plotą.

Šaltinis: prian.ru

 

 

Pasidalink naujiena