Italijoje vėl siūlomi namai už vieną eurą, šį kartą Aostos Slėnyje

Trečiadienis, 10 kovo 2021

Merė nereikalauja, kad nauji savininkai nuolat gyventų kaime ar nekilnojamąjį turtą naudotų verslui.

Situacija

Italijoje vėl siūlomi namai už vieną eurą, šį kartą Aostos Slėnyje 1
Italijoje vėl siūlomi namai už vieną eurą, šį kartą Aostos Slėnyje 1

Vis daugiau Italijos savivaldybių ryžtasi parduoti namus už eurą, ypač Sicilijoje. Dažnai taip siekiama apgyvendinti ištuštėjusią vietovę, tačiau Ojačyje, nuostabiame Aostos Slėnio kaime (netoli nuo sienos su Šveicarija), tikslas kitas, pranešama nekilnojamojo turto portale „Idealista“.

Problemos

Aostos savivaldybės iniciatyvos tikslas – rekonstruoti apleistus pastatus ir pasiūlyti sprendimą jų savininkams. Merė Stephanie Kloss paaiškino, kad rajone daugeliu atvejų apleisti pastatai buvo perduoti kaip palikimas ir jų nereikėjo naujiems savininkams. Daug griūvančių pastatų gali tapti pavojingi kaimo gyventojams, o kai kurie yra istorinės vertės.

Sprendimas

Stephanie Kloss ilgai svarstė šią problemą ir galų gale nusprendė parduoti dabartiniams savininkams nereikalingus namus už eurą. Taip jie gali atsikratyti nenorimo turto, o pirkėjai investuos tik į remonto darbus.

Citata

Kaimo merė pareiškė: „Lyginant su Sicilija, Ojačį daug lengviau pasiekti. Pardavimo konkursą paskelbėme vasario pradžioje ir jau turime pirmąsias paraiškas. Nereglamentuojame pirkėjų nuolatinės gyvenamosios vietos arba pastatų naudojimo paskirties. Nors ateityje planuojame vystyti savo vietovėje turizmą ir dirbti su kaimyninėmis teritorijomis, kuriose taip pat yra apleistų namų, prijungtų prie visų komunikacijų.“

Kontekstas

Ojačyje gyvena apie 212 žmonių, tai kalnų kaimas, kur yra viskas, kas reikalinga gyventi. Kaimo viduryje yra bažnyčia, rotušė, maisto produktų parduotuvė, baras, paštas ir klinika, vaikų darželis ir pradinė mokykla, taip pat nemaža biblioteka su 12 tūkstančių knygų.

Šaltinis: prian.ru

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai