Realu.lt

Jaukumas - namų dizaino tendencija

Jaukumas - namų dizaino tendencija

Pasaulinė pandemija pradeda naują jaukumo epochą namų dizaine. Kadangi dėl COVID-19 vis daugiau žmonių praleidžia daug laiko namuose, jie siekia išskirtiniopatogumo savo erdvėse.

Jaukumo tema pasireiškia šiltesniais, neautraliais tonais. Anot architerktūros ir namųdizaino internetinės svetainės, grįžta rusvi, smėliniai, dramblio kaulo, blyškiai gelsvi, mokos rudos atspalviai. Šios spalvos puikiai dera ir su šiltais pilkais atspalviais, kurie taip pat populiarūs. Tokios spalvos gražiai atrodo su stambių raštų mezgimo vilna, šiurkščia tekstile ir kutais.

Vis daugiau žmonių stengiasi sukurti saugumo ir ramybės aurą namų interjere. „Kai pasaulis toks neprognozuojamas, jauki erdvė, dekoruota švelniomis ir minkštomis medžiagomis,šviesiomis spalvomis, kurioje galima atsipalaiduoti ir pasislėpti nuo išorinio pasaulio neramumų, yra pagrindinis namų dizaino tiklsas“, – savo tinklaraštyje šią vasarą rašė dizaino guru Bobis Berkas iš „Netflix“ televizijos šou „Queer Eye“. Siekdamas sukurti jaukią aplinką jis naudoja eterinių aliejų garintuvą. Pavyzdžiui, Berkas pataria levandų, turinčių raminantį poveikį, kvapą miegamajame, o pipirmėtės, galinčios padidinti produktyvumą, puikiai tinka prie darbo stalo.

 

Cozy autumn still life with a cup of tea Free Photo

 

Vis daugiau dizainerių siekia ryšio su gamta pasitekldami biofilinį dizainą, kuriame naudojamos gamtos įkvėptos spalvos, medžiagos, kambariniai augalai, kurie teigiamai veikia sveikatą ir gerovę. Čia galima paminėti ir terariumus, samanas ir įvairius po stikliniais gaubtais įrengtus namų sodus. Virtuvę galima dekoruoti auginamomis prieskoninėmis žolelėmis.

Yra nemažai kitų būdų sukurti jaukius namus, pavyzdžiui, „padėkite minkštų pagalvėlių, šilko švelnumo užtiesalų, nedidelių dirbtinio kailio kilimėlių“, – rašo Insider.com. Taip pat verta į namus įsileisti daugiau natūralios šviesos. Atitraukite užuolaidas – tegul langų nedengia niekas arba tik permatomos užuolaidos, kad būtų kuo šviesiau. Namų pardavėjai svetainėje galėtų įrengti skaitymo ar tiesiog atsipalaidavimo kampelį, kurame būtų tik patogus krėslas, pagalvėlės ir apklotas.

Šaltinis: “7 Design Trends for 2020 at Atlanta Furnishings Market,” houzz.com

Pasidalink naujiena