Realu.lt

JAV beveik neliko būsto atsargų

JAV beveik neliko būsto atsargų

Sparčiai didėjant „laisvo“ nekilnojamojo turto paklausai ir trūkumui, gruodžio mėnesį kainos kilo 13,4 proc.

Kas atsitiko? Pagal portale „Realtor.com“ skelbiamą ataskaitą dėl 2020 metų gruodžio mėnesį greitai didėjančios būsto paklausos JAV parduodamų nekilnojamojo turto objektų skaičius sumažėjo iki naujo minimumo – mažiau kaip 700 000. Tai pats mažiausias registruotas rodiklis, pranešama leidinyje „Mansion Global“.

Priežastys. Paklausos, nuo kurios priklausė naujų pasiūlymų rinkoje kiekis, škvalas nuo vasaros nenumaldomai pakirto JAV būsto fondą ir išprovokavo staigų kainų augimą. Pasak „Realtor.com“ vyriausiosios ekonomistės Danielle Hale, būsto trūkumas didėja jau daug metų ir tai labiausiai susiję su nebrangaus nekilnojamojo turto segmentu.

Ji prognozuoja, kad pasiūla išliks maža dar keletą mėnesių, nes dėl Covid-19 protrūkio žiemą pardavėjai vengia skelbti pasiūlymus.

Išsamiau

  • Pirkėjams ypač trūksta „laisvų“ namų tokiuose miestuose kaip Ostinas, Denveris, Providensas, Dalasas, Šarlotė. Šiose vietovėse pasiūla sumažėjo daugiau kaip 50 proc. lyginant su 2019 metų gruodžio mėnesiu.
  • Gruodžio mėnesį JAV vidutinė būsto kaina buvo 340 000 JAV dolerių. Tai truputį mažiau nei vasaros minimumas – 350 000 JAV dolerių, bet 13,4 proc. daugiau nei 2019 metų gruodžio mėnesį.
  • Kai kuriuose regionuose kainos augo dar sparčiau. Ostine vidutinė pardavimo kaina šoktelėjo 20 proc. palyginti su metais, o San Bernardine ir Riverside – 17 proc. Priežastis ta, kad pirkėjai vis dažniau renkasi nedidelius miestus ir palieka pakrantę.
  • Tačiau kai kuriose šalies dalyse situacija gerėjo, ypač San Francisko įlankos regione. „Realtor.com“ duomenimis, gruodžio mėnesį San Chosė, kur įsikūręs Silicio slėnis, ir San Franciske naujų pasiūlymų pagausėjo dvigubai lyginant su praeitais metais. Niujorko būsto rinka taip pat atsigauna.

Citata. „Tikimės, kad 2021-ųjų antrajame pusmetyje situacija gerės. O iki tol būsto paieška bus svarbiausia pirkėjo užduotis, neatsižvelgiant į kainų diapazoną“, – pasakė Danielle Hale.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena