Realu.lt

JAV naujos statybos NT pardavimas pasiekė žemiausią lygį nuo 2016 m. pradžios

JAV naujos statybos NT pardavimas pasiekė žemiausią lygį nuo 2016 m. pradžios

Liepą JAV gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) rinka užfiksavo dar vieną pardavimų nuosmukį. Naujos statybos būstų sandorių skaičius nukrito iki žemiausio lygio nuo 2016 metų pradžios.

Būsto pardavimo sandorių skaičiaus mažėjimas JAV stebimas jau šeštą mėnesį iš eilės. Liepą parduotų būstų buvo 12,6 proc. mažiau nei birželį. Pagrindinės pardavimų mažėjimo priežastys yra rinkos reakcija į išaugusias NT kainas bei didėjančią finansinę naštą turintiems būsto paskolas.

Naujo būsto statyba ir jau pastatyto nekilnojamojo turto pardavimas JAV mažėja, o neparduoto gyvenamojo ploto skaičius auga.

Liepos mėnesį naujo būsto statybos apimtys sumažėjo iki žemiausio lygio nuo 2021 pradžios, o jau pastatytų būstų pardavimas pasiekė žemiausią lygį per pastaruosius dvejus metus.

Mėnesio pabaigoje buvo parduodama 464 000 naujos statybos objektai. Tai yra rekordinis kiekis nuo 2008 m. 90 proc. parduodamo būsto buvo dar nebaigta statyti arba statybos dar nebuvo net prasidėjusios.

Po audringo kilimo pandemijos metu, būsto kainų augimas JAV pradeda lėtėti. Oficialiais duomenimis, vidutinė sandorio vertė pirminėje rinkoje per metus išaugo 8,2 proc. ir siekė 439400 JAV dolerių. Tai yra lėčiausias kainos augimas nuo 2020 m. pabaigos.

Prognozuojama, jog mažėjant paklausai ir didėjant neparduoto būsto atsargoms rinkoje, artimiausiais mėnesiais būsto kainos ir toliau mažės.

 

 

Pasidalink naujiena