JAV ženkliai sumažėjo investuotojų į NT aktyvumas

Antradienis, 28 vasario 2023

Remiantis brokerių korporacijos „Redfin“ ataskaita, JAV dėl augančių palūkanų normų nekilnojamojo turto rinką palieka rekordiškai daug investuotojų.

JAV ženkliai sumažėjo investuotojų į NT aktyvumas 1
JAV ženkliai sumažėjo investuotojų į NT aktyvumas 1

Ataskaitoje teigiama, kad 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį JAV investuotojų įsigytų būstų dalis per metus sumažėjo 45,8 proc. Tai didžiausias nuosmukis nuo mažiausiai 2000 m., kai „Redfin“ pradėjo sekti duomenis. Antras pagal dydį kritimas buvo krizės 2008 metais (-45,1 proc.). Ketvirčio investuotojų aktyvumas sumažėjo 27 proc.

„Gali būti, kad šiais metais investuotojai pradės grįžti į rinką, nes būsto paskolų palūkanos nukrito nuo 2022 m. aukščiausių rodiklių, ir ypač jei būsto kainos ir toliau rodys tendenciją mažėti“, – sakė „Redfin“ vyresnysis ekonomistas Sheharyar Bokhari.

„Tačiau mažai tikėtina, kad investuotojai grįš su tokia pat energija kaip 2021 m. Tai gera žinia privatiems pirkėjams, kurie vis dar kovoja su aukštomis būsto kainomis, bet nebepralaimi konkurencinės kovos investuotojams“, – sakė jis.

Ketvirtąjį ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Las Vegase investuotojų aktyvumas sumažėjo 67 proc., o tai yra didžiausias kritimas tarp analizuotų vietų. Nedaug atsilieka Finiksas (-66,7 proc.), po to seka Nasau apygarda Niujorke (-63 proc.), Atlanta (-62,8 proc.) ir Šarlotė Šiaurės Karolinoje (-61,9 proc.).


Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai