Realu.lt

JK vystytojai bus įpareigoti įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

JK vystytojai bus įpareigoti įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

Jungtinėje Karalystėse (JK) nuo 2022 m. visuose naujuose namuose bus privalu įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles. Tikimasi, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas apie naujus teisės aktus paskelbs 2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienį, kasmetinėje Britų pramonės konferencijoje (CBI).

Elektromobiliams skirtus „lizdus“ teks įrengti ne tik naujuose pastatuose, bet ir tuose namuose, kuriuose vyksta kapitalinis remontas. Kam to reikia? JK vyriausybė jau paskelbė, kad nuo 2030 metų šalyje nustos prekiauti naujais benzininiais ir dyzeliniais automobiliais. Tikimasi, kad naujieji įstatymai lems iki 145 000 naujų įkrovimo taškų atsiradimą kasmet.

Nacionalinė statybininkų federacija jau pasmerkė atitinkamus vyriausybės planus, laikydama juos dar vienu „paslėptu mokesčiu“ statyboms.

„Vyriausybė turi labai gerai apgalvoti, kaip pasiekti žaliąją revoliuciją. Šios išlaidos turi būti padengtos elektros energijos kompanijų sąskaita, kadangi būtent jos iš šių investicijų gaus naudą neribotą laiką“, – sakė Namų statytojų asociacijos (HBA) Būsto skyriaus vadovas Rico Voitulevičius.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena