Realu.lt

Jonavoje atidarytas naujasis pėsčiųjų tiltas

Jonavoje atidarytas naujasis pėsčiųjų tiltas

Šeštadienį vidurdienį Jonavoje atidarytas naujasis pėsčiųjų tiltas per Žeimių gatvę. Tiltas, kurio ilgis siekia 61 metrą, sujungė gyvenamąjį Kosmonautų rajoną ir kitoje judrios gatvės pusėje esančius Jonavos sporto areną, Joninių slėnį, miesto stadioną bei šioje vietoje statomą baseiną.

„Šis tiltas ne tik atliks pėsčiųjų bei dviratininkų susisiekimo funkciją, bet ir papuoš Jonavą, bus modernaus, dinamiško, judančio ir sportuojančio miesto simbolis. Tikiuosi, jaunavedžiai tiltą taip pat išnaudos pagal paskirtį“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Tiltą per Žeimių gatvę projektavo UAB „Šiltas namas“, tilto koncepcijos autorius – profesorius Gintaras Čaikauskas, bendraautoriai – architektas Arūnas Lapinskas, konstruktorius Jevgenijus Gintovas, UAB „Architektūros linija“.

Tilto konstrukcijos pradėtos gaminti lygiai prieš metus bendrovės „Steel Bridges“ gamykloje Kretingoje. Iš ten tiltas atkeliavo supjaustytas į mažesnes dalis, kurių sunkiausia svėrė apie 50 tonų. Sklandžiam tilto transportavimui užtikrinti buvo atliktas išsamus apie 250 km maršruto tyrimas, laikinai demontuoti pravažumui kliudę 15 kelio ženklų Kretingoje, Rietave, Raseiniuose, Kėdainių rajone ir Jonavoje. Dėl didelio vėjo transporto priemonės turėjo judėti ne greičiau, kaip 20 km/val., kitaip rizikuotų apvirsti. Judėta tik sutemus, kai keliuose buvo mažiau kitų eismo dalyvių.

„Tilto vizija gimė dar 2016 m., kai studija „Architektūros linija“ savivaldybei pateikė bent 6 skirtingas idėjas miestiečių „teismui“. Visi kartu išsirinkome pačią pačiausią. Vėliau projektas kelis metus laukė tinkamo momento”, apie pėsčiųjų tilto idėjos gimimą pasakojo Jonavos rajono meras.

Tiltą Jonavoje surinko ir pastatė AB „Kauno tiltai“.

Projekto vertė – beveik 2 mln. 260 tūkst. eurų.

 Šaltinis: bns

Pasidalink naujiena