Realu.lt

Juodkalnijos centrinis bankas papasakojo apie rusų investicijas po 2022 m. vasario

Juodkalnijos centrinis bankas papasakojo apie rusų investicijas po 2022 m. vasario

Juodkalnijos centrinis bankas (CBCG) pranešė, kad rusai pirmauja pagal investicijas į šalį. Nuo 2022 metų vasario mėnesio jie įsigijo nekilnojamojo turto už 20 milijonų eurų, o bendrai į šalies ekonomiką investavo 41,6 mln. eurų.

Daugelį metų Juodkalnija buvo vadinama „Rusijos VIP kurortu“ – Rusijos elito mėgstama atostogų vieta. Remiantis kai kuriais pranešimais, iki 40 proc. prabangaus nekilnojamojo turto Juodkalnijoje priklauso rusams, įskaitant kai kuriuos buvusius politikus ir milijardierius. Metai iš metų rusai buvo vadinami didžiausiais nekilnojamojo turto pirkėjais Juodkalnijoje. Tačiau ankstyvą pavasarį Rusija įtraukė Juodkalniją į „nedraugiškų šalių“ sąrašą, tuomet Juodkalnijos bankai įvedė apribojimus rusams.

Pasak Podgoricos nekilnojamojo turto agentės Mayos Radunovič, rusų susidomėjimas nekilnojamuoju turtu Juodkalnijoje išaugo Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą. Anot jos, Rusijos pirkėjus daugiausia domina Adrijos jūros pakrantėje esančios vilos ir butai.

„Dauguma rusų perka arba nuomojasi nekilnojamąjį turtą pakrantės miestuose Bare, Herceg Novi, Petrovace ir Budvoje. Tie patys miestai ir ankstesniais metais buvo populiarūs tarp rusų, juose taip pat yra rusų bendruomenių“, – sakė Radunovič.

Nekilnojamojo turto agentės manymu, jei konfliktas Ukrainoje ir Vakarų apribojimai Rusijai tęsis, galima tikėtis, kad susidomėjimas nekilnojamuoju turtu Juodkalnijoje ir toliau augs.

Antroje vietoje pagal investicijas į nekilnojamąjį turtą Juodkalnijoje atsidūrė Jungtinių Arabų Emyratų piliečiai (40,6 mln. eurų), trečioje – Italijos ir Turkijos gyventojai.

 

 

Pasidalink naujiena