Realu.lt

Kai darbą susirasti lengviau nei nuomojamą būstą

Kai darbą susirasti lengviau nei nuomojamą būstą

„Šiais laikais darbą susirasti lengviau nei butą išsinuomoti“, - vakar pasakė vienas iš potencialių nuomininkų. Ir su tuo sutinku 100%! Kas lemia, jog pasirenkamas būtent tas ar kitas nuomininkas?

Dažniausiai pasirinkimą nuomoti (arba ne) nulemia įvairūs savininko prioritetai, kurie gali būti nenuspėjami, ir, žinoma, paties nuomininko elgesys bei atsakymai į „blitz“ klausimus (kartais net ir provokuojančius).

 

Taigi, kaip tapti tuo nuomininku, kurį pasirinks savininkai? Keletas paprastų, tačiau veiksmingų patarimų:

1. Nevėluoti į susitikimą (jei jau vis dėl to vėluojate - įspėkite apie tai).

2. Mandagiai elgtis ir bendrauti, atsakyti į klausimus.

3. Pasiruošti savo kredito istoriją (ją nemokamai galima užsisakyti www.manocreditinfo.lt).

4. Turėti buvusių savininkų rekomendacijų (jei prieš tai buvo nuomotasi).

5. Jei turite (ar planuojate) gyventi su augintiniu - apie tai būtina paminėti būsto savininkams ar NT brokeriui. Nemaloni tiesa, bet dažniausiai savininkai teikia prioritetą nuomininkams be augintinių.

Taip pat dažnai savininkų pasirinkimą nulemia paprasti žmogiški dalykai bei smulkmenos (pvz., ar potencialus nuomininkas nusiavė batus, ar jis/ji rūko ir pan.). Pasitaiko, jog nuomotojų pasirinkimą kartais sąlygoja tam tikros diskriminacinės nuostatos, tačiau bet kokiu atveju reikia gerbti savininko pasirinkimą, nes tik jis turi teisę apsispręsti, su kuo užmegzti ilgalaikius nuomos santykius ir kam patikėti tokį brangų turtą.

Kai kam šios rekomendacijos gali pasirodyti juokingos, nes tai lyg ir savaime suprantami dalykai, bet nustebtumėte sužinoję, kiek daug yra vėluojančių į susitikimus, meluojančių atsakinėjant į klausimus, o paprašius buvusių savininkų rekomendacijų - net nenorinčių minėti buvusios patirties, nes buvę savininkai buvo „labai blogi“. Žinoma, tokiais atvejais nuomotojas ar jo atstovas kur kas atidžiau tikrins informaciją apie potencialų nuomininką.

Sėkmės dalyvaujant atrankose bei „laimint“ savo svajonių namus, nors ir laikinus!

Savo patarimais ir įžvalgomis dalinosi viena sėkmingiausių, ilgametę patirtį turinti Capital Real Esatate NT brokerė Justina Zabarauskienė.

Pasidalink naujiena