Realu.lt

Kai kuriuose Vokietijos miestuose krenta nuomos kainos

Kai kuriuose Vokietijos miestuose krenta nuomos kainos

Būsto nuomos kainos Vokietijoje kai kuriose vietovėse pradėjo stabilizuotis ir netgi mažėti. Tai parodė naujas būsto portalo „Immowelt“ tyrimas.

Būsto ekspertų teigimu, tokią situaciją kai kuriuose populiariausiuose Vokietijos miestuose gali lemti tai, kad nuomininkai jau pasiekė maksimalią finansinę ribą. Šeimos dažnai išleidžia 30–40% savo pajamų būstui. Priminsime, kad Berlyno gyventojai neseniai balsavo už būsto nacionalizavimą dėl pernelyg brangios nuomos. Per pastaruosius penkerius metus kai kuriuose miestuose nuomos kainų augimas viršijo 30%.

Miestuose, garsėjančiuose itin dideliais nuomos mokesčiais, - Frankfurte, Hamburge, Miunchene ir Štutgarte, 2021 m. vasarą ir ankstyvą rudenį nuomos kainų augimas sumažėjo, tuo tarpu parduodamo būsto kainos ir toliau auga.

Dabar nuomos kainos Miunchene yra apie 16,50 euro už kvadratinį metrą, o apartamentai Hamburge mėnesiui kainuoja apie 10,98 euro už kvadratinį metrą. Antrame brangiausiame Vokietijos mieste Frankfurte nuomos kainos net pradėjo šiek tiek mažėti: nuo 11,72 euro už kvadratinį metrą antrąjį 2021 m. ketvirtį jos sumažėjo iki 11,60 euro trečiąjį ketvirtį. Nuomos kaina 1% taip pat sumažėjo Štutgarte, trečiame brangiausiame Vokietijos mieste.

„Immowelt” išanalizavo savo svetainėje patalpintų objektų nuomos kainas ir apskaičiavo vidutines nuomos kainas naujiems nuomininkams. Palyginimui jie paėmė trijų kambarių butus antrame aukšte, kurių plotas 80 kv. Portalo atstovai ištyrė situaciją 14 populiariausių Vokietijos miestų. Iš jų tik penkiuose nuomos kainos pakilo, šešiuose nuomos mokesčiai liko beveik tokie patys, o trijuose antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirtį nuomos kainos sumažėjo.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena