Realu.lt

Kaip aptrodys Kalėdų mugė buvusiame Lukiškių kalėjime?

Kaip aptrodys Kalėdų mugė buvusiame Lukiškių kalėjime?

Gruodžio 14-17 dienomis nauja kalėjimo versija kviečia į pirmąją Kalėdų mugę, kurioje susipins išskirtinis maistas, jauki muzika, kinas ir kultūra.

Vasarą kultūra ir turiniu džiuginęs visą miestą, Lukiškių kalėjimas matuojasi naują drabužį ir keičia savo nuotaiką šventiniam laikotarpiui. Pirmą kartą tvirtovės viduje po aštuonkampiu kupolu įsikurs gastro mugė. Gurmaniškų skonių šventę, pilną rankų darbo sūrių, saldumynų, kavos ir kitų valgomų dovanų, papildys nauja tapybos paroda, specialūs kino seansai, degustacijos, muzika, šokiai ir atributika, paruošta kelionei po eglute – sau ar kitiems.

Kiekvieną, atvykusį į Lukiškių kalėjimą, pasitiks garuojantis nealkoholinis vynas, tikrų eglučių giria vidury miesto, tvarios dekoracijos ir daug kitų gerų dalykų. Šiam reikalui kalėjime jau žaliuoja net 100 gyvų spygliuočių.

Jei visos dovanos jau po eglutėmis ar stalčiuose – verta užsukti dėl kultūrinės programos ir turinio. Gastro mugės ir Kalėdos kalėjime neįsivaizduojamos be gyvos muzikos, vintažinio džiazo, svingo ir šokių. „The Schwings Band“ yra pripažinti šios scenos atstovai ir gyvo mugės garso takelio generatoriai. Jie kalėjime išstos gyvai net du kartus ir tai darys kalėjimo žiede. Ketvirtadienio vakarą kalėjimo rezidentai „What A Jazz“ primins jums, kad mokat šokti. Ši itin vieninga kalėjimo bendruomenė nuolat rengia džiaznaitus kalėjime ir į juos kviečia visus norinčius. Kalėdų mugėje jie ruošia specialią programą, šokių pamokas ir žada gerą laiką. Juk šokti gali visi. DJ Mamania ir kiti gerai pažįstami muzikos veikėjai taip pat paduos ritmų, muzikos ir kurs atmosferą kalėjime visą šią savaitę.

Kalėjimas taip pat pradėjo bendradarbiauti su „Lithuanian Shorts“. Tarptautinės trumpametražių filmų dienos proga visą Kalėdų mugės laiką cerkvės baltajam kube bus parodytos net trys skirtingos trumpametražių filmų programos „(Ne)rūpestingas gyvenimas“, „Gero ūpo!” ir „Animacinės išdaigos”. Tai renginių ciklo „Trumpa, bet Diena” dalis, kurioje bus pristatyta lietuviškų trumpametražių filmų programa, Europos kino kūrėjų programa ir animaciniai filmai vaikams.

Priminsime, kad Lukiškių kalėjimo konversijos autoriai agentūra „8 Days A Week” yra nominuoti LRT apdovanojimuose. Sausio 1 d. paaiškės, ar ši istorinė Lietuvai privataus verslo iniciatyva bus pripažinta Metų kultūros reiškiniu. Kalėjimo prižiūrėtojai kviečia atvykti į šventiškai papuoštas erdves kasdien nuo 16 iki 22 valandos ir keturias dienas reziduoti unikalioje Kalėdų mugėje, skirtoje gurmè potyriams. Tai pirmas kartais, kai 117 metų skaičiuojantis kompleksas atsiveria lankytojams žiemos švenčių metu ir siūlo gurmaniškus potyrius kalėjimo viduje vienam, dviese ar visai šeimai.

Galimybių pasas yra būtinas Lukiškių kalėjimo teritorijos atributas. Organizatoriai primena, jog visos mugės metu privaloma laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų rekomendacijų, išlaikyti saugų atstumą ir viduje dėvėti apsaugines veido kaukes.

Pasidalink naujiena