Realu.lt

Kaip įrengti vaiko kambarį?

Kaip įrengti vaiko kambarį?

Vaiko kambarys - tai vieta žaidimams, mokslui ir poilsiui. Kambario įrengimas svarbus vaiko raidai ir vystymuisi. Tad į ką atkreipti dėmesį ir ko nepamiršti įrengiant kambarį vaikui, kad jame vaikas jaustųsi jaukiai ir saugiai?

Koks turėtų būti vaiko kambarys?

Pradėdami galvoti apie vaiko kambario įrengimą, daugelis tėvų idėjų semiasi iš interneto ar interjero žurnalų. Tačiau ne nuo čia reikėtų pradėti. Kaip įrengti vaiko kambarį, tėvai turėtų nuspręsti atsižvelgdami į jų vaiko interesus ir poreikius. Tik taip galės sukurti erdvę, kurioje vaikas jausis patogiai.

Vaiko kambario dizainas turėtų būti įdomus, patogus, universalus ir saugus.

Pirmiausia kambarys turi būti įdomus pačiam vaikui. Jei tik įmanoma, vaikas taip pat turėtų dalyvauti sprendžiant, kaip atrodys jo kambarys. Vaikai tikrai pasakys, koks įrengimo stilius jiems patinka ir ką norėtų turėti savo kambaryje.

Labai svarbu, kad kambarys būtų ne tik gražiai ir originaliai įrengtas, bet ir tai, kad jis būtų kaip įmanoma patogesnis mažajam jo šeimininkui. Maži vaikai yra labai aktyvūs, tad kambarys turėtų būti pakankamai erdvus. O kad būtų išsaugota kuo daugiau erdvės, galima pagalvoti apie transformuojamus baldus.

Kitas dalykas, kurį svarbu apgalvoti - daiktų laikymo vieta. Vaikui turi būti patogu tiek susitvarkyti žaislus, tiek ir surasti jam reikalingus daiktus. Tokiu būdu bus lengviau vaiką išmokyti tvarkos.

Vaiko kambaryje būtina užtikrinti saugumą. Sienų, lubų ir grindų dekorui reikėtų rinktis kokybiškas ir ekologiškas medžiagas. Baldai ir kiti interjero elementai taip pat turėtų būti pagaminti iš aplinką tausojančių medžiagų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad baldai neturėtų aštrių kampų ar kitų detalių, kurios galėtų sužeisti aktyviai žaidžiantį vaiką.

Nepamirškite ir apšvietimo. Apšvietimas vaiko kambaryje turi būti pakankamai ryškus, tačiau neturi varginti akių. Įrengus tinkamą apšvietimą kambaryje, nevargs vaiko akys skaitant knygas ar ruošiant namų darbus.

Psichologai pataria vaiko kambaryje pakabinti veidrodį. Jis padės vaikui atpažinti save ir taip pagreitins vaiko raidą.

Kaip sukurti originalios tematikos interjerą?

Norint sukurti ką nors neįprasto, nebūtina kreiptis į interjero dizainerius. Šiuolaikinės technologijos leidžia mums patiems susikurti pačius originaliausius teminius interjerus.

Sienų apdailai pasirinkite norimą temą atitinkančius tapetus. Tai padės sukurti pasakišką pasaulį, kurio pagrindinis veikėjas bus vaikas. Įvairių gipso kartono konstrukcijų pagalba galite ne tik padalinti erdvę į zonas, bet ir suprojektuoti įvairius interjero daiktus - pavyzdžiui, įmontuotas lentynas.

 

Kaip pasirinkti spalvas kambariui?

Spalvų pasirinkimas yra labai svarbus, nes spalvos įtakoja mūsų nuotaiką ir savijautą. Vaiko kambariui rekomenduojama rinktis ramius, pastelinius atspalvius, kurie neerzintų vaiko ir, priešingai, jį ramintų. Ekspertai rekomenduoja rinktis šias spalvas: rožinė, smėlio spalva, žalia, mėlyna, geltona, alyvuogių, prislopinta oranžinė ir pan.

Reikėtų vengti ryškių spalvų. Pavyzdžiui, violetinė ar raudona spalva gali išprovokuoti agresiją, todėl jas geriau naudoti tik kaip akcentus. Rami spalvų gama padės vaikui atsikratyti dirglumo ir įtampos, padės atsipalaiduoti po aktyvios, įtemptos dienos darželyje ar mokykloje.

Paauglio kambario ypatybės

Paaugliai nori išreikšti savo asmenybę ir unikalumą, todėl įrenginėjant kambarį paaugliui būtina atsižvelgti į jo norus ir pageidavimus. Kambario dizainas turėtų atitikti vaiko charakterį, jo asmenines savybes, intelektinį potencialą ir emocinę būseną.

 

Pasidalink naujiena