Realu.lt

Kaip įsigyti norimą namą?

Kaip įsigyti norimą namą?

Pasiruoškite.

Įvertinkite savo finansines galimybes ir kredito istoriją, jeigu siektumėte gauti paskolą. Svarbu žinoti, kokią sumą galite skirti namui, – atsižvelkite į savo pajamas ir išlaidas. Pasitarkite su banko specialistais ar nepriklausomais paskolų brokeriais.

Susitikite su nekilnojamojo turto brokeriu. Aptarkite poreikius, prioritetus ir pasirinkite geriausią būdą, kaip nekilnojamojo turto brokeris galėtų su jumis bendrauti siūlydamas įvairias galimybes. Pasiteiraukite apie vietos rinką. Atėjus laikui imtis veiksmų, brokeris atstovaus jūsų interesams derybose ir užtikrins sklandų bendradarbiavimą.

 

Pirkite protingai.

Nusiteikite daugiau mokėti už išvaizdą: jeigu planuojate pirkti pigiai parduodamą namą, kuriam reikės remonto, struktūrinius defektus vertinkite griežčiau nei kosmetinius trūkumus. Pakeisti pagrindinius elementus ar išorę gali būti brangu, o atnaujinti grindis, instaliacijas ar perdažyti sienas yra lengviau ir pigiau.

 

Pirmyn!

Išsirinkę norimą pirkti turtą ir siekdami nepermokėti, apžvelkite panašaus turto pardavimų kainas. Atkreipkite dėmesį, kai nuosavybė yra aukštus reikalavimus atitinkančioje vietoje ir kai yra didelė konkurencija. Pasiteiraukite brokerio, kad išsiaiškintumėte, kodėl nuosavybė parduodama, kokie pardavėjo motyvai. Jeigu prisitaikysite prie pardavėjo pageidaujamo turto pardavimo laiko ar kitų terminų, jis gali atlaidžiau svarstyti kainos klausimą.

 

Kruopščiai patikrinkite.

Suplanuokite namo apžiūrą prieš baigiantis sandorio terminams. Dauguma pardavėjų dėmesį kreipia į problemas, susijusias su saugumu ar atliktais statybų darbais, todėl dėl papildomų remonto darbų galima derėtis. Įsitikinkite, kad apžiūros metu buvo atsakyta į visus jūsų klausimus ir nuogąstavimus dėl namo būklės.

Jeigu norite parduoti namą, kuriame šiuo metu gyvenate, kad galėtumėte įsigyti naują, apsvarstykite galimybę pasiūlyti jį rinkai prieš pradėdami naujojo paieškas. Dažnai gali nutikti taip, kad gausite geresnę kainą, nes jūsų nuosavybę jau sutarta parduoti arba atsiskaitysite grynaisiais pinigais.

Pasidalink naujiena