Kaip įsirengti namus, kad jie būtų jaukūs? Pataria ekspertai

Penktadienis, 10 birželio 2022

Kiekvienas nori, kad jų namai būtų jaukūs ir brangūs širdžiai. Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad jiems jaukūs namai yra tie, kuriuose netrūksta šviesos ir šilumos. Patarimais ir gudrybėmis, kaip įsirengti širdžiai brangius namus, kuriuose norėtųsi praleisti kuo daugiau laiko, dalijasi nekilnojamojo turto (NT) ir interjero ekspertai.

Daugiau nei pusė šių metų pavasarį NT plėtotojo „Omberg group“ užsakymu atliktame tyrime dalyvavusių asmenų (51 proc.) teigė, kad jiems jaukūs namai yra tie, kuriuose šilta, o trečdalis sako, kad jaukūs namai turi būti šviesūs.

Kaip įsirengti namus, kad jie būtų jaukūs? Pataria ekspertai 1
Kaip įsirengti namus, kad jie būtų jaukūs? Pataria ekspertai 1

„Tiek renkantis namus iš jau įrengtų būstų, tiek patiems juos įsirenginėjant galime rinktis iš daugybės sprendimų, kaip namus paversti jaukia, širdžiai brangia vieta. Vadovaudamiesi vos keliomis taisyklėmis galime lengvai sukurti erdvę, kurioje bus užtektinai šviesos ir šilumos, kurią taip vertina gyventojai“, ‒ sako „Omberg group“ Pardavimų ir klientų patirčių vadovė Edita Gudauskienė.

Rinkitės šviesias spalvas ir šviesą atspindinčius paviršius

Pasak interjero dizainerės Jovitos Bingelytės, vienas iš pagrindinių būdų, kaip galima namus įsirengti kuo šviesiau – leisti į juos patekti kuo daugiau natūralios šviesos.

„Tamsios spalvos šviesą sugeria, o šviesios ‒ atspindi. Dėl to pasirinkus šviesias sienų spalvas namų aplinkoje šviesos bus daugiau. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamus langų dengimo sprendimus ‒ jeigu yra galimybė, karnizą reikėtų rinktis ilgesnį nei lango plotis tam, kad atitraukus naktines užuolaidas nebūtų uždengti langai. Be to, naktines užuolaidas, kaip ir sienų spalvas, geriau rinktis šviesias“, ‒ teigia J. Bingelytė.

Ekspertė atkreipia dėmesį į tai, kad tinkamai pasirinkus dienines užuolaidas galima efektyviai išskaidyti į patalpą sklindančios natūralios šviesos srautą. Kuo dieninė užuolaida yra skaidresnė ir mažesnio tankio, tuo šviesa, patenkanti pro langus, tampa labiau išsklaidyta ir tolygiau pasklinda patalpoje – tai sukuria vizualų efektą, tarsi šviesos yra daugiau.

„Siūlyčiau taip pat ant sienų ar baldų šalia langų kabinti didelius veidrodžius, kad jie atspindėtų šviesą. Ypač naudinga rinktis blizgius šviesius paviršius, pavyzdžiui, šviesias blizgias grindų plyteles arba virtuvės baldus blizgiais fasadais, nes jie atspindės daugiau šviesos ir interjerui suteiks gylio bei sudarys didesnės erdvės įspūdį“, ‒ tikina interjero dizainerė.

Dirbtiniam apšvietimui svarbu pasirinkti tinkamas lemputes

Siekiant įsirengti kuo šviesesnius namus, galima pasitelkti ir dirbtinį apšvietimą. J. Bingelytė teigia, kad dažniausiai daroma dirbtinio apšvietimo klaida – per stiprios ir netinkamo šviesos spektro lemputės.

Pasak interjero dizainerės, funkcinėse zonose (virtuvėje, darbo zonoje ir pan.) turi būti pakankamas apšvietimas, kad būtų galima atlikti įvairius darbus. Tačiau jaukumo ir laisvalaikio zonos skirtos atsipalaidavimui, tad ten apšvietimas turi skleisti malonią ir šiltą šviesą.

„Jaukumui sukurti šviestuvams rinkitės LED lemputes iki 7W ir ne šaltesnį nei 3000K šviesos spektrą. Dažniausiai rekomenduojamas 2700K spektras, kuris skleidžia jaukią gelsvą šviesą. Dar vienas aspektas, apie kurį mažai kas kalba, yra LED lempučių kokybė ir jų skleidžiama nematoma mėlyna šviesa. Ji kenkia mūsų akims ir apskritai sveikatai, todėl lemputes reikėtų rinktis tik iš sertifikuotų gamintojų“, ‒ sako J. Bingelytė.

Norint šilumos svarbi energinė klasė ir būstams naudojamos medžiagos

NT plėtotojai nuolat ieško sprendimų, kaip užtikrinti, kad būstuose netrūktų šilumos. Dėl to naujus būstus stato iš kokybiškų, šilumą sulaikančių medžiagų.

„Statybose šiuolaikiški NT plėtojai naudoja modernias statybų technologijas, pavyzdžiui, surenkamas gelžbetonio konstrukcijas, kurios žiemą šilumą sulaiko pastato viduje, o vasarą neįleidžia kaitros iš lauko. Be to, nuo 2021 m. statybų leidimus gauna tik A++ energinės klasės statiniai, o tai reiškia, kad naujos statybos būstai pasižymi geromis šiluminėmis charakteristikomis ir kitais šilumą mėgstantiems gyventojams naudingais būstų bruožais“, ‒ pasakoja E. Gudauskienė.

Anot „Omberg group“ Pardavimų ir klientų patirčių vadovės, naujakuriams, kuriems svarbu, kad namuose visada būtų šilta, o už šildymo sąskaitas netektų mokėti didelių pinigų sumų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių statytas būstas, ir jo energinę klasę.

Tinkamos grindų dangos ir baldų pasirinkimo svarba

Interjero sprendimai taip pat daro įtaką temperatūros pojūčiui namuose. Anot interjero dizainerės J. Bingelytės, fizinę namų šilumą išlaikyti gali padėti tinkamas grindų dangos pasirinkimas.

„Fizinę šilumą pradedame jausti nuo kojų vaikščiodami grindų danga. Šilčiausios dangos yra parketlentės, kiliminė ir vinilinė danga. Labiausiai šalta kojoms bus vaikštant ant plytelių ir laminato“, ‒ sako J. Bingelytė.

Interjero dizainerė minkštiems baldams nerekomenduoja naudoti odinių paviršių, nes oda traukia šaltį ir sunkiau įšyla. Vietoj jos geriau naudoti minkštus gobelenus.

Šiltų spalvų ir medžiagų svarba jaukiems namams

Šilta gali būti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Dėl to norintiems „šiltų“ namų pojūčio rekomenduojama pasirinkti šiltas spalvas ir medžiagas. Pasak J. Bingelytės, šiuo metu Lietuvoje populiariausios šiltų tonų pilkos spalvos ir įvairių pustonių kreminiai atspalviai, kurie derinami su kitomis spalvomis ir ryškesniais akcentais.

„Šiltas spalvas galima naudoti visuose interjero stiliuose, taip pat jas galima maišyti ir su šaltais atspalviais. Mano manymu, geriausiai namų jaukumą išlaiko šiltų ir šaltų spalvų balansas. Taip pat siūlau per daug nepersistengti su šiltomis sienų spalvomis ir nebijoti sienoms rinktis baltą spalvą, nes jos niekada neatrodys visiškai baltos. Turiu omenyje tai, kad baltos sienos visada atspindi spalvas, kurios yra aplink, o jos keičiasi priklausomai nuo šviesos patekimo pro langus. Dėl to šios sienos niekada neatrodo vienodai“, ‒ sako interjero dizainerė.

J. Bingelytė teigia, kad vakare nuo apšvietimo visos spalvos atrodo šiltesnės ir tai reikia įvertinti. Svarbu „neperspausti“ ‒ nesirinkti šiltų atspalvių sienų ir grindų per daug tam, kad interjere nepradėtų dominuoti oranžinė spalva.

Temos: Interjeras
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai