Realu.lt

KAIP PARDUOTI SAVO BŪSTĄ

KAIP PARDUOTI SAVO BŪSTĄ

Jei nusprendėte parduoti būstą, Jums neišvengiamai kils klausimų: kaip parduoti, kokia reali Jūsų parduodamo nekilnojamojo turto kaina, kaip saugiai įvykdyti sandorį ir pan. Atsakyti į šiuos ir kitus klausimus Jums padės CAPITAL brokeriai, kurie, dirbdami pagal tarptautinį etikos kodeksą, užtikrins saugų, greitą ir sklandų būsto pardavimą. Be to, kreipdamiesi į NT brokerį sutaupysite ne tik laiko ir pinigų, bet būsite užtikrinti, kad savo būstą parduosite už geriausią kainą per trumpiausią laiką.

Taigi, nuo ko pradėti būsto pardavimo procesą? Vadovaukitės šia nuoseklia veiksmų atmintine.

1. Apsispręskite

Ar esate įsitikinęs, kad tikrai norite parduoti būstą ir ar norite parduoti jį būtent dabar.

 

2. Pardavimo terminas

Ar esate jau rytoj pasiruošę sudaryti pirkimo ir pardavimo sutartį, jei atsiras pirkėjas? Ar galite laukti pirkėjo ilgiau nei 3 mėnesius, o gal metus? Jei galite laukti metus, neparduokite, galbūt po metų kainos bus didesnės.

 

3. Galimi nesklandumai

Jei yra bendraturčių, sužinokite, ar jie sutiks parduoti turtą už Jums tinkamą kainą. Ar būstas nėra įkeistas, areštuotas. Ar nėra teisminių ginčų ir kitų apribojimų. Ar tvarkingi būsto dokumentai. Ar atlikti kadastriniai matavimai (sklypų). Pasitarkite su brokeriu – jis pagelbės sprendžiant šiuos klausimus.

 

4. Kliūčių pašalinimas

Jei turtas įkeistas ar areštuotas, išsiaiškinkite, už kokią sumą, ar ši suma mažesnė už pardavimo kainą. Didžioji nesklandumų dalis gali būti nesunkiai išsprendžiama, nes NT brokeriai turi sukaupę patirties įgyvendindami tokius sandorius.

 

5. Kainos nustatymas

Kaip manote, kiek vertas Jūsų būstas? Turbūt pirmiausia palyginsite kainas internete. Ar žinote, kokios yra realios panašių objektų panašioje vietoje sandorių kainos? Ar atsiras pirkėjas, norintis mokėti Jūsų prašomą kainą? NT brokeris nustato kainas remdamasis realiais sandoriais, Registrų centro duomenų baze, tad jo nustatyta kaina bus tikrai realesnė ir kur kas konkurencingesnė.

Pagrindiniuose NT portaluose yra nemažai objektų, kurių skelbiama kaina neatitinka realybės, dažnai būna net iki 50 % didesnė nei rinkos kaina. Kreipkitės į brokerį – jis padės Jums realiai įvertinti būstą.

 

6. Pirkėjų paieška

NT brokeriai turi daugiau šaltinių bei ryšių pirkėjams ieškoti nei, tarkime, Jūs, pirmąkart parduodami nekilnojamąjį turtą. Pavyzdžiui, jie keičiasi informacija su kitais brokeriais, dalyvauja programose „Atviri namai“, naudojasi pirkėjų duomenų bazėmis, asmeniniais kontaktais ir kt.

 

7. Skelbimai internete

Aruodas.lt interneto svetainėje yra apie 50 000 skelbimų. Kodėl pirkėjas turėtų pasirinkti būtent jūsiškį? Kreipkitės į brokerį – jis žino, kaip pritraukti pirkėjų dėmesį.

 

8. Būsto pristatymas

Apgalvokite, kaip pristatysite savo būstą: kuo jis ypatingas, kiek ir kokios informacijos pateikti. Skelbimo tekstas labai svarbus. Jeigu informacijos bus per daug, sulauksite mažiau skambučių, jei per mažai – sugaišite daug laiko pokalbiams telefonu bei būsto apžiūroms.

 

9. Nuotraukos

Ar tikrai išmanote, kaip ką fotografuoti, kaip apdoroti ar kokiu eiliškumu sudėti nuotraukas? Svarbu žinoti, ko nefotografuoti... Be to, ar turite tam tinkamą fototechniką? CAPITAL brokeriai turi profesionalių priemonių ir praktinės patirties, kaip būsto nuotraukas padaryti itin patrauklias.

 

10. Būsto paruošimas

Kaip paruošti būstą, kad jis taptų patraukliu pirkėjams? Patyręs brokeris žino, į ką dažniausiai pirkėjai kreipia dėmesį, ir Jums patars, į ką verta investuoti, kad objektas sudomintų ar net sužavėtų pirkėją.

 

11. Pirkėjų skambučiai

Kaip bendrauti ir kaip atsakyti į galimus pirkėjų prieštaravimus? Bene svarbiausia, kaip patikrinti, ar pirkėjo ketinimai yra rimti ir jis nėra tik smalsus „turistas“? Ar turėsite pakankamai laiko priimti pirkėjus būstui apžiūrėti? Brokeris padės Jums atsirinkti pirkėjus.

 

12. Apžiūros

Kaip suplanuoti apžiūras, kaip joms pasiruošti ir kaip padidinti konkurenciją, skatinančią potencialų pirkėją greičiau priimti sprendimą? „Atviri namai“ – tai CAPITAL patikrinta pardavimo priemonė. Kaip sužinoti, ar pirkėjui iš tikrųjų patiko Jūsų būstas? Kartais tai būna išties sudėtinga, nes patyrę pirkėjai dažnai slepia savo emocijas ir reakciją. Gali būti, kad pirkėjas per 2 savaites jau yra apžiūrėjęs per 20 objektų, tad, kaip elgtis ir kokių priemonių imtis, kad jis įsimintų būtent Jūsų būstą, Jums patars NT brokeris.

 

13. Derybos

Kaip sužinoti, kokią kainą pirkėjas gali pasiūlyti? Kaip išsiaiškinti, ar pirkėjas iš tikrųjų nori pirkti? Kaip apginsite savo siūlomą kainą? Ar sugebėsite racionaliai įvertinti pirkėjo pasiūlymą? Atminkite, ne vien kaina yra svarbi, kitos sąlygos, tokios kaip atsiskaitymo terminai ir forma, išsikraustymo laikotarpis, kokie baldai paliekami, notaro mokesčiai, taip pat turi įtakos tam, kad sandoris būtų sklandus. NT brokeris, turėdamas pakankamai derybų patirties, išmanydamas rinkos kainas ir kitas sandorio sudarymo sąlygas, padės surasti abiem pusėms priimtiną sprendimą. NT ekspertas visada pasiūlymus vertina objektyviai, o ne emocionaliai.

 

14. Sutartas sandoris

Jau nemažai pasiekta – sveikiname! Patikrinkite, ar suderinote tikslią kainą, atsiskaitymo terminus, avanso dydį (per mažas avansas negarantuoja, jog sandoris įvyks), persikraustymo terminus, šalių įsipareigojimus prieš pasirašant pagrindinę pirkimo ir pardavimo sutartį. Atminkite, pardavėjas įsipareigoja sutvarkyti ar gauti reikiamus dokumentus, be kurių neįmanoma užbaigti sandorio, o pirkėjas – laiku atsiskaityti.

 

15. Preliminari sutartis

Sudarydami preliminarią pirkimo ir pardavimo sutartį privalote su pirkėju suderinti avanso dydį (mokės užstatą ar depozitą?), terminus, abiejų šalių įsipareigojimus, papildomas sąlygas ir kas turi būti atlikta iki sandorio.

 

16. Pasiruošimas pagrindinei sutarčiai sudaryti

Pirkėjo veiksmai: suderinti banke visas pavedimų sąlygas, gauti teismo leidimą dėl gyvenamosios vietos keitimo, jei turi nepilnamečių vaikų. Patikrinkite, ar turite galiojančius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, be kurių negalės įvykti sandoris ir dėl neapdairumo prarasite gautą avansą.

 

17. Pagrindinės notarinės pirkimo ir pardavimo sutarties pasirašymas

Notarų biure pasirašoma pagrindinė pirkimo ir pardavimo sutartis, kurioje numatomas tikslus atsiskaitymo būdas ir grafikas. Jei būsto pirkimą finansuoja bankas, galutinis atsiskaitymas gali užtrukti apie 30 dienų. NT brokeris išspręs visus nesklandumus, jei tokių iškiltų derinant sutartį.

 

18. Pinigų pervedimas

Kredito išmokėjimas ir pinigų pervedimas būsto pardavėjui.

 

19. Pirkimo ir pardavimo sutarties tvirtinimas notarų biure

Notaras išduos liudijimą, kad visi įsipareigojimai pagal pirkimo ir pardavimo sutartį įvykdyti.

 

20. Išsikraustymas

Dažniausiai sutariama, kad buvę šeimininkai išsikels per 2–4 savaites, tačiau pasitaiko atvejų, kai tam prireikia ilgesnio termino.

 

21. Turto perdavimas

Pasirašomas turto priėmimo ir perdavimo aktas.

 

22. Sandoris atliktas!

Sveikiname, Jūs sėkmingai užbaigėte sandorį! Pats laikas ieškoti naujo svajonių būsto!

Pasidalink naujiena