Realu.lt

Kaip pašalinti nemalonius kvapus namuose?

Kaip pašalinti nemalonius kvapus namuose?

Kartais įsikrausčius į naujus namus galima pajusti ne itin malonius kvapus, kurių anksčiau nepastebėjote. Kaip jų atsikratyti? Pateikiame kelis patarimus, kurie pravers ir kasdienėje buityje.

Vienas paprasčiausių būdų panaikinti nemalonų kvapą namuose - panaudoti kvapus neutralizuojantį purškiklį, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Galite pasigaminti mišinį iš sodos, kavos tirščių, paprasto acto ir obuolių acto. Šis tirpalas gerai valo ir dezinfekuoja, tad nuvalykite juo paviršius virtuvėje ir čia įsivyraus švara ir gaiva.

Jei įsigijote būstą, kuriame prieš jus gyveno rūkantys žmonės, išnaikinti dūmų ir nikotino kvapą gali užtrukti. Jei įmanoma, nuplaukite sienas, pakeiskite tapetus ar perdažykite, išskalbkite užuolaidas ar pakeiskite jas naujomis, išskalbkite ar pakeiskite nauja visą namų tekstilę, išvalykite minkštus baldus.

Jei buvę gyventojai turėjo augintinių, teks pasidarbuoti dulkių siurbliu, kuris surinks likusius gyvūnų plaukus, o kvapą iš kilimo nesunkiai panaikinsite ant jo kelioms minutėms užbėrę sodos ir kepimo miltelių.

Norėdami turėti gaivius namus, reguliariai tikrinkite ir valykite vėdinimo sistemą ir keiskite filtrus. Tai ne tik padės išvengti bakterijų kaupimosi, nemalonaus kvapo ir nešviežio oro namuose, bet ir sutaupyti elektros energijos, nes užsikimšus filtrams vėdinimo sistemos naudoja daugiau energijos, o jų darbo efektyvumo vis tiek nėra.

Jei tik leidžia oro sąlygos, praverkite langus ir vėdinkite namus natūraliu oru. Tai pats geriausias būdas įleisti į namus gaivos.

Pasidalink naujiena