Kaip per 10 metų pasikeitė Kipro gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka

Trečiadienis, 30 rugpjūčio 2023

Kipro fintech kompanija Ask WiRE ištyrė naujausius Kipro gyventojų surašymo duomenis, kuriuos paskelbė Statistikos tarnyba (Cystat). Analitikai palygino 2021 metų duomenis su atitinkamais 2011 metų skaičiais.

Štai kas paaiškėjo:

Kaip per 10 metų pasikeitė Kipro gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka 1
Kaip per 10 metų pasikeitė Kipro gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka 1

Gyventojų skaičius Kipre per 10 metų išaugo 10 proc., o naujų būstų – 14 proc. Tai byloja apie stabilią nekilnojamojo turto rinką su augančia paklausa. Neatitikimas tarp gyventojų ir būsto fondo augimo tempų rodo daugiabučių potencialą. Taigi investuoti į tokius projektus turėtų būti finansiškai pelninga.

Vidutinis namų ūkių dydis Kipre per dešimtmetį sumažėjo nuo 2,8 iki 2,6 žmogaus. Tai gali reikšti augančią mažesnių, modernesnių namų ar butų rinką, kuri dažnai pastebima miestuose.

Pastebėtina, kad per 10 metų laisvų patalpų lygis Kipre sumažėjo nuo 31 proc. iki 28 proc., o tai reiškia, kad vis daugiau investicinių ar poilsiui skirtų objektų paverčiama nuolatine ir pagrindine gyvenamąja vieta. Tendencija kalba pati už save: ilgalaikės investicijos į nekilnojamąjį turtą yra perspektyvios, nes vis daugiau žmonių įsipareigoja šiose vietovėse gyventi nuolat.

Šaltinis: Cyprus Property News

Temos: Pasaulis