Kas svarbiausia renkantis rekuperatorių namams?

Ketvirtadienis, 23 lapkričio 2023

Užsakomasis turinys

Rekuperacija šiandien yra tapusi svarbia tema, siekiant efektyviai panaudoti energiją ir užtikrinti sveiką mikroklimatą pastato viduje. Rekuperatorius valo ir atnaujina orą ir tokiu būdu pagerina oro kokybę patalpose. Tačiau tam, kad rekuperacijos sistema veiktų efektyviai ir ilgai, svarbu ne tik pasirinkti tinkamus įrenginius, bet ir juos prižiūrėti.

Kuris rekuperatorius geriausias?

Kai statybų eigoje ateina laikas spręsti namų vėdinimo klausimą, dažnas savininkas pradeda ieškoti informacijos apie tai, kuris rekuperatorius yra geriausias ir kurį jam pasirinkti. MB „Jūsų meistrai“ teigia, jog visi rekuperatoriai yra geri. Įrenginį reikia rinktis pagal esamą poreikį ir įrenginio ypatybes. 

Kaip nurodo specialistai, svarbiausia yra įvertinti, kokio galingumo įrenginio reikia. Jei bus sumontuotas per silpnas rekuperatorius, jis nuolat naudos daug elektros energijos ir jo efektyvumas bus labai mažas, nes jis nepajėgs tiekti šviežio oro į visas patalpas. Rekuperatorius, kurio galingumo esamoms patalpoms yra per daug, taip pat eikvos elektros energiją ir galiausiai savininkas neišnaudos viso įrenginio pajėgumo.

Tam, kad rekuperatorių būtų galima efektyviai valdyti ir stebėti jo veiklą, svarbu, kad klientas kuo daugiau informacijos gautų iš paties įrenginio. Rekuperatoriaus valdymo skydelio ekranėlyje paprastai rodomi tam tikri parametrai, kuriuos sekti yra svarbu, - lauko ir vidaus temperatūra, šilumogrąža, sunaudotos elektros energijos kiekis ir pan. Kuo daugiau parametrų klientas gali stebėti, tuo tiksliau jis žinos, kaip sureguliuoti visą sistemą, kad būtų pasiektas didžiausias efektyvumas.

„Gerą rekuperatorių galima lengvai pritaikyti prie kitų sistemų – gartraukio, CO2 daviklių, kitų išmaniųjų funkcijų. Gamykliškai įmontuoti tam reikalingi kontaktai – gero rekuperatoriaus požymis“, - į ką atkreipti dėmesį pataria specialistai.

Svarbiausia – ne įrenginys 

Vis dėl to, kad ir kokios aukštos kokybės rekuperatorius bebūtų ir kaip idealiai jis atitiktų poreikius, netinkamai sumontuotas jis nebus efektyvus. Rekuperacijos sistemos montavimas yra lemiamas veiksnys užtikrinant, kad ji atliktų savo funkciją optimaliai. Štai kodėl rekuperacijos sistemos montavimą reikia patikėti profesionaliems specialistams, išmanantiems sistemos montavimo subtilumus. Daug kam atrodo, jog tai yra gan paprastas darbas, tačiau MB „Jūsų meistrai“ specialistai pasakoja, jog dažnai tenka susidurti su neteisingai sumontuota sistema. Klaidų taisymas, kaip įprasta, kainuoja brangiai – kartais tenka permontuoti visą sistemą.

Montuojant rekuperacinę sistemą svarbu tinkamai ją sureguliuoti. Čia net mažiausios klaidos gali lemti didelį energijos nuostolį bei nepakankamą oro kokybę namo viduje. Tinkamai sumontuoti ir sureguliuoti sistemą svarbu ir įrenginių ilgaamžiškumui užtikrinti.

Rekuperatoriaus efektyviam veikimui didelės įtakos turi ir tinkamas naudojimasis juo. „Užsakovo apmokymas naudotis įrenginiu turi tiesioginės įtakos įrenginio efektyvumui, todėl paaiškinimui, kaip įrenginys veikia ir kaip teisingai jį valdyti, mes skiriame daug dėmesio“, - sako MB „Jūsų meistrai“.

Kaip užtikrinti kuo didesnį rekuperatoriaus efektyvumą?

Optimaliai parinktas įrenginys, kokybiškai sumontuota ir subalansuota visa rekuperacijos sistema, tinkamas įrenginio naudojimas ir, žinoma, priežiūra – yra pagrindiniai veiksniai, užtikrinantys rekuperatoriaus efektyvumą.

Nemaža dalis savininkų ilgainiui užmiršta prižiūrėti namuose įrengtas sistemas, o nepakankama priežiūra ar apskritai jos nebuvimas blogina sistemų efektyvumą ir didina sunaudojamos energijos kiekius.

MB „Jūsų meistrai“ specialistai atkreipia dėmesį, jog rekuperacinę sistemą reikia nuolat prižiūrėti - kas du-tris mėnesius patikrinti filtrus, nuvalyti groteles, difuzorius.

Jei patalpoje yra džiovyklė, difuzoriai greičiau užsiterš, nes džiovyklė per savo aušinimo sistemą išmeta daug mikro dulkių, kurios nukeliauja ant rekuperacinės sistemos elementų. Kadangi dulkės būna šlapios, jos lengvai prilimpa prie elementų sienelių, taip sumažindamos oro pralaidumą. „Patalpose, kuriose vyksta intensyvi veikla – skalbimo, džiovinimo kambaryje, naminio gyvūno patalpoje, katilinėje, vonioje – reikia reguliariai tikrinti, ar nėra prie jų susikaupusių kietų apnašų, kenkiančių visai sistemai“, - aiškina MB „Jūsų meistrai“ specialistai.

Filtrai – taip pat vienas iš rekuperacinės sistemos elementų, kuriems reikalinga reguliari patikra. Nors yra paplitusi praktika filtrus plauti, tačiau specialistai nerekomenduoja to daryti. Geriau – filtrus nusiurbti. Tvarkingi ir nuolat prižiūrimi filtrai pailgina rekuperatoriaus tarnavimo laiką. „Užsikišę filtrai ir per didelė drėgmė dažnai būna variklių gedimo priežastis. Filtrų nepriežiūros sąlygotas gedimas nėra garantinis, tad remontuoti įrenginį klientui tenka savomis lėšomis“, - sako MB „Jūsų meistrai“ ir ragina nepamiršti reguliariai tikrinti ir, jei reikia, išvalyti filtrus ir kitus sistemos elementus. Kasmetinė profesionalų atliekama įrenginio ir visos sistemos profilaktika padės išlaikyti veikimo efektyvumą ir užtikrins sistemos elementų ilgaamžiškumą bei padės išvengti brangaus remonto.

Efektyviam rekuperacinės sistemos veikimui yra būtinas tinkamas oro srautų subalansavimas. Profesionalai turi specialią įrangą, kuri leidžia kiekvienoje patalpoje išmatuoti oro srautą ir subalansuoti sistemą taip, kad šviežio oro kiekis patalpoje atitiktų higienos normas ir kurtų komfortišką mikroklimatą.

Tai, ar sistema nėra tinkamai subalansuota, išduoda keli požymiai. Jei vienoje patalpoje susirinkus daugiau žmonių ima trūkti deguonies ir darytis tvanku, vadinasi, į šią patalpą patenka per mažai šviežio oro. Jei sistema būtų subalansuota, oras patalpoje greičiau pasikeistų ir nesusidarytų tokia didelė CO2 koncentracija.

Balansuoti galima ir anksčiau įrengtą sistemą. Specialistai atvyksta į vietą, išanalizuoja situaciją ir subalansuoja rekuperatorių, atsižvelgdami ir į nustatytas higienos normas ir į patalpų ypatumus. MB „Jūsų meistrai“ specialistai dalinasi, jog atvykę pas klientą balansuoti rekuperatoriaus, kartais randa netinkamai sumontuotą sistemą. Pasitaiko, jog meistrai būna supainioję oro tiekimo žarnas ir vonios kambaryje, kur yra didelė drėgmė ir kur svarbu kuo daugiau oro ištraukti, jis yra paduodamas. Klaidos rezultatas – vonios kambaryje atsiradęs pelėsis.

Jei namuose oras labai drėgnas ar, atvirkščiai, labai sausas, jei randasi pelėsis, virtuvėje per ilgai užsilaiko gaminamo maisto kvapai, pirmas žingsnis – tikrinti rekuperacijos sistemą: ar švarūs filtrai, ar neužsikišusios grotelės, ar nesupainiotos oro padavimo ir ištraukimo žarnos, ar tinkamai subalansuota visa sistema.

Renkatės rekuperatorių? Tai svarbu jums žinoti

Renkantis rekuperatorių, svarbu pasirinkti patikimus pardavėjus ir rangovus. Jie turi ne tik patarti, kokio galingumo ir kokių kitų svarbių savybių turintį įrenginį įsigyti ir tinkamai jį sumontuoti, bet ir užtikrinti garantinę ir pogarantinę įrenginio priežiūrą. Problemų, kurios gali kilti ateityje, sprendimas tiesiogiai priklausys nuo šių partnerių prisiimamos atsakomybės ir aptarnavimo kokybės.

Nors visi stengiasi užtikrinti sistemų ilgaamžiškumą, kartais remontas ir priežiūra tampa būtinybe. Daug užsakovų susiduria su problema, kad negali susisiekti su įrangos pardavėjais. Tokiais atvejais svarbu pasitikėti profesionalia komanda, kuri atlieka remonto darbus visų gamintojų rekuperatoriams. MB „Jūsų meistrai“ parenka, parduoda bei montuoja įvairių gamintojų rekuperatorius, atlieka garantinį ir pogarantinį įrenginių ir visų sistemų aptarnavimą ir priežiūrą.

Individualių pastatų rekuperacija yra svarbus žingsnis siekiant energijos taupymo ir geresnės vidaus oro kokybės. Teisingas įrenginio pasirinkimas, kokybiškas montavimas, tinkamas priežiūros procesas ir patikimi partneriai užtikrins, kad ši sistema veiktų efektyviai ir ilgai. 


Jei norite pasitarti su profesionalais, kreipkitės:

MB Jūsų meistrai 

[email protected]

[email protected]

865179363