Kavinė Smiltynės paplūdimyje turės būti nugriauta

Trečiadienis, 08 kovo 2023

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) nustatė itin grubius statybos pažeidimus Smiltynės paplūdimyje. Atlikusi patikrinimą Klaipėdos Smiltynės paplūdimyje prie gelbėjimo stoties (nesuformuotoje valstybinėje žemėje) Statybos inspekcija nustatė, kad ant jūros kranto savavališkai pastatytas neypatingosios kategorijos prekybos paskirties pastatas – prekybos paviljonas su terasa (kavinė).

Tyrimo metu Statybos inspekcija nustatė, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje prekybos paviljonas su terasa (kavinė) pastatytas neturint statybą leidžiančio dokumento (leidimo statyti naują statinį), kuris privalomas pagal Statybos įstatymo 27 straipsnio 1 dalies 1 punktą, ir statinio projekto (statybos projekto), kuris privalomas pagal Statybos įstatymo 24 straipsnio 1 dalies 1 punktą. Statybos įstatymo 27 straipsnio 22 dalyje nurodyta, kad statyba be galiojančio statybą leidžiančio dokumento, kai jis privalomas, draudžiama.

Kavinė Smiltynės paplūdimyje turės būti nugriauta 1
Kavinė Smiltynės paplūdimyje turės būti nugriauta 1

Statybos inspekcija statytojui 2023-03-06 surašė savavališkos statybos aktą, privalomąjį nurodymą nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų ir privalomąjį nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius, t. y. iki 2023-09-06 nugriauti prekybos paviljoną su terasa (kavinę) ir sutvarkyti statybvietę.

Statytojui ne tik teks nugriauti savavališkai pastatytą statinį, bet ir bus taikoma administracinė atsakomybė. Remiantis Statybos įstatymo 56 straipsnio 4 dalimi, už šį administracinį nusižengimą gresia bauda nuo 6 000 iki 15 000 eurų.

Šaltinis: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija

Temos: Statyba
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai