Ketinama atnaujinti Kretingos muziejaus oranžeriją

Pirmadienis, 09 lapkričio 2020

Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų. 

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė BNS teigė, kad dabar neįgalieji, sudarantys apie 20-30 proc. lankytojų, į oranžeriją gali patekti tik vasarą ir apžiūrėti žiemos sodą, vandens malūną bei ūkvedžio namą. Tačiau į patį muziejų, kur yra archeologijos, numizmatikos, karo istorijos ir kultūros ekspozicijos, jie patekti negali. 

Ketinama atnaujinti Kretingos muziejaus oranžeriją 1
Ketinama atnaujinti Kretingos muziejaus oranžeriją 1

„Neįgalieji gali patekti, kai atidarome oranžerijos šonines duris, bet tik vasarą, o šaltuoju metu bijome, kad nenukentėtų (nuo šalčio ir vėjo – BNS) augalų kolekcijos“, – pasakojo ji.  

Direktorės teigimu, pertvarkius įėjimą į muziejų, jį galėtų aplankyti ir daugiau pagyvenusių žmonių, kuriems sunku judėti be vaikštynių ar lazdelių: „Galėtume su Palangos reabilitacijos ligonine dirbti, kad atvežtų pacientus, jie visur patektų“.  

V. Kanapkienė, be kita ko, sakė, kad žiemos sodas yra avarinės būklės: stiklai suskilę, ant augalų varva vanduo, pro plyšius pučia vėjas, todėl oranžerijoje yra pakankamai šalta. 

Todėl nelaukdamas, kol gaus finansavimą, muziejus ieško rekonstrukcijos rangovo. 

„Kai gausime pinigus, nebereikės gaišti laiko, jau turėtume techninius projektus“, – BNS kalbėjo muziejaus vadovė.   

Pertvarkyti muziejų, kuris yra vienas lankomiausių krašto istorinės atminties muziejų pajūrio regione, pertvarkyti kainuotų 1,067 mln. eurų. Valstybės investicijų programoje tam prašoma numatyti 484 tūkst. eurų, Kultūros paveldo departamento biudžete – 316 tūkst. eurų, o savivaldybė yra pažadėjusi skirti dar 267 tūkst. eurų.

Oranžerijos pertvarkos metu būtų keičiamos aliuminio ir stiklo konstrukcijos, apšvietimas, įrengiamos apsauginės žaliuzės ir pandusai žmonėms su negalia, keltuvas, atliekami kiti darbai.

Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei valstybės lėšomis iki šiol buvo restauruoti šeši muziejaus pastatai ir įrengtos septynios naujos ekspozicijos. Tačiau šių lėšų nepakako oranžerijai atnaujinti.

2019 metų gegužę speciali komisija įvertino, kad žiemos sodo konstrukcijos yra blogos būklės. 

Per metus į Tiškevičių rūmus atvyksta apie 130 tūkst. lankytojų.  

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Šaltinis: BNS

Temos: Komercinis NT
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai