Kinija bando atgaivinti nekilnojamojo turto rinką: ar pavyks?

Sekmadienis, 12 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Kinijos nekilnojamojo turto sektorius, pastaruoju metu išgyvenantis nuosmukį, sulaukia vyriausybės pagalbos. Siekdamos atkurti pasitikėjimą rinka ir paskatinti pirkimus, kelios šalies metropolinės zonos ėmėsi įvairių priemonių. 

Shenzhen

Šiame technologijų centre sumažinti minimalūs pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokos slenksčiai ne vietiniams gyventojams ir šeimoms, norinčioms įsigyti nekilnojamąjį turtą tam tikrose zonose. Be to, vietinėms šeimoms, turinčioms du ar daugiau mažų vaikų, leista įsigyti papildomą nekilnojamąjį turtą šiose vietovėse. Priminsime, kad siekdamas suaktyvinti rinką, 2023 m. lapkritį miestas sumažino pradinio įnašo reikalavimus antrojo būsto pirkimui.

Wuhan

Centrinės Kinijos Hubei provincijos sostinė pristatė naujas priemones, skirtas skatinti antrinės rinkos plėtrą. Vietinės šeimos, norinčios parduoti savo namus ir įsigyti naujus, gali pasinaudoti mažesnėmis palūkanų normomis hipotekos paskoloms. Be to, tie, kurie per nustatytą laikotarpį sėkmingai „apsikeis“ savo namais, turės teisę į tam tikrą subsidiją.

Situacija šalyje

Kiti didieji Kinijos miestai neseniai taip pat ėmėsi priemonių skatinti būsto pirkimą. Pavyzdžiui, Pekino valdžia balandžio 30 d. pranešė, kad leis vietiniams ir ne vietiniams gyventojams, atitinkantiems socialinio draudimo įmokų reikalavimus, įsigyti papildomą būstą miesto pakraštyje. Šanchajaus nekilnojamojo turto asociacija ir kitos pramonės šakos organizacijos pristatė iniciatyvą, skirtą suteikti dideles lengvatas gyventojams, norintiems parduoti savo būstą ir įsigyti naują. Balandžio pabaigoje Čengdu mieste, esančiame pietvakarių Kinijoje, buvo pranešta, kad nebebus tikrinamas besidominčiųjų būsto pirkimu kvalifikacinis reikalavimas, o taip pat pažadėta didesnė parama nekilnojamojo turto plėtotojų „pagrįstiems finansiniams poreikiams“.

Šių palankių politinių priemonių dėka balandžio 29 d. Kinijos nekilnojamojo turto bendrovių, ypač likvidumo problemų turinčių plėtotojų, akcijos vidutiniškai išaugo 20%. Nepaisant to, nekilnojamojo turto rinkos nuosmukis išlieka gilus. Kinijos nekilnojamojo turto informacijos korporacijos duomenimis, 100 didžiausių Kinijos nekilnojamojo turto plėtotojų naujo būsto pardavimai balandį, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 45%, o palyginti su kovu - 12,9%, iki 312,2 mlrd. juanių (44,1 mlrd. JAV dolerių).

Ar pavyks atgaivinti rinką?

Vyriausybės priemonės rodo ryžtą atgaivinti nekilnojamojo turto rinką, tačiau jų poveikis gali būti ribotas. Pirkėjų pasitikėjimas vis dar silpnas, o gyventojų pajamos mažėja. Be to, griežti vyriausybės reguliavimai, skirti apriboti spekuliacijas nekilnojamuoju turtu, vis dar galioja. Dėl to neaišku, ar šių priemonių pakaks, kad rinka atsigautų. Tik laikas parodys, ar Kinijos nekilnojamojo turto sektorius sugebės atsigauti iš dabartinio nuosmukio.

Paruošta pagal užsienio žiniasklaidą

Temos: Pasaulis