Realu.lt

Kinijoje 10 aukštų pastatą pastatė per parą

Kinijoje 10 aukštų pastatą pastatė per parą

Kinijoje kiek daugiau nei per parą buvo pastatytas 10 aukštų gyvenamasis pastatas su vidine apdaila. Statybų kompanija šią technologiją planavo taikyti dangoraižiams statyti.

Kinijos kompanija „Broad Group“ Kinijos pietryčiuose, Changsha miesto širdyje, 10 aukštų pastatą pastatė vos per 28 valandas 45 minutes. Tai greičiausiai pasaulyje pastatytas įrengtas gyvenamasis tokio aukščio pastatas.

Kaip jiems tai pavyko? Pagrindinė paslaptis - statyboje naudoti paruošti moduliniai nerūdijančio plieno konteineriai. Gamykloje pagaminti konteineriai yra 12,19 m x 2,44 m x 3 m dydžio. Kiekvienas jų yra su vidine apdaila, vandens vamzdžiais ir elektros laidais, kuriuos reikia tik sujungti. Montavimo metu darbininkai konteinerio viduje atlenkia plokštę, kuri tampa buto grindimis, atlenkia ir sutvirtina langus ir balkonus. Belieka viską sutvirtinti varžtais.

Tokio tipo konstrukcijos leidžia taupyti energijos suvartojimą ir sumažinti išlaidas. Tokiu būdu pastatytus pastatus lengva išardyti ir perkelti, jie yra atsparūs žemės drebėjimams. Dėl šių savybių tokie pastatai gali būti puiki perspektyva ligoninėms ir viešbučiams.

Ši technologija gali tapti statybos standartu, nes ji „idealiai tinka prabangiems būstams, 200 aukštų dangoraižiams, viešiesiems ir gyvenamiesiems pastatams“, pranešė statybų grupė.

Šią techniką „Broad Group” išrado dar 2009 m. 2012 m. įmonė per 15 dienų baigė 30 aukštų pastatą. Pasak kompanijos atstovų, tokiu būdu per rekordiškai trumpą laiką jie galėtų pastatyti 200 aukštų dangoraižį ir pralenkti šiuo metu aukščiausiojo pasaulio pastato - 163 m aukščio „Burj Khalifa“ Dubajuje - rekordą. Tačiau projektas nebuvo įgyvendintas, nes 2012 m. Kinijos valdžia jo nepatvirtino, o 2020 m. visoje šalyje imta griežtai riboti dangoraižių statybą.

Kaip vyko 10 aukštų namo statybos, trukusios vos vieną parą, galite pamatyti ČIA.

Šaltinis: prian.ru

 

Pasidalink naujiena