Realu.lt

Klaipėdoje atidarytas naujas vakcinavimo centras

Klaipėdoje atidarytas naujas vakcinavimo centras

Klaipėdoje veiklą pradeda dar vienas vakcinavimo centras – jis įkurtas Galinio Pylimo g. 3, patalpose, kur iki šiol veikė Karščiavimo klinika. Vakcinavimo centro veiklą koordinuos Jūrininkų sveikatos priežiūros centras.

„Antrajai COVID-19 bangai atslūgus, pastaruoju metu Karščiavimo klinika pacientų beveik nebesulaukdavo, tad nuspręsta patalpas panaudoti šiai dienai ypač aktualiam dalykui – vakcinacijai. Ruošiantis masinei vakcinacijai nuo COVID-19, siekiame, kad procesas Klaipėdoje vyktų dar sparčiau ir sklandžiau, tuo pat metu iš Valstybės tikėsimės pakankamo aprūpinimo vakcina. Jaučiant naujų viruso atmainų grėsmes bei kitus nerimą keliančius ženklus, suvokiame, kad vakcinavimo apimčių ir tempo didinimas, sukuriant tam reikalingą infrastruktūrą, tampa neišvengiama būtinybe. Tad pastangas ir energiją turime koncentruoti būtent ta linkme, ta kryptimi“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šią savaitę vakcinuoti savo pacientus Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu leista ir privatiems sveikatos priežiūros centrams, todėl tikimasi, kad skiepytis norinčių gyventojų skaičius išaugs. Iki šiol Klaipėdoje vakcinacija vyko dviejuose centruose – Klaipėdos miesto poliklinikoje ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre.

Šią savaitę Klaipėdoje skiepijami 75-79 metų amžiaus grupei priklausantys senjorai, ateinančią savaitę planuojama pradėti skiepyti 70-74 metų amžiaus klaipėdiečius. Su kiekvienu asmeniu turėtų susisiekti gydymo įstaigos, kurioje gyventojas yra prisirašęs, darbuotojas ir sužinoti gyventojo apsisprendimą dėl vakcinacijos. Jei senjoras nesulaukė skambučio iš savo asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tačiau pageidauja skiepytis, rekomenduojama pačiam senjorui arba su artimo asmens pagalba susisiekti su savo gydymo įstaiga ir užsiregistruoti vakcinavimui.

Šiuo metu Klaipėdoje jau yra vakcinuoti skiepytis pageidavę socialinių įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių, švietimo įstaigų darbuotojai, 80 m. ir vyresni gyventojai. 

Asmenys, kurie negali atvykti į vakcinacijos vietas (nevaikštantys, dėl neįgalumo ir kt.), bet nori skiepytis, bus vakcinuojami jų namuose. Su tokiais asmenimis telefonu taip pat susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas ir suderins konkretų sveikatos priežiūros specialistų atvykimo laiką į asmens namus. Tokių asmenų vakcinacija taip pat bus vykdoma išlaikant sveikatos apsaugos ministro nustatytus vakcinavimo prioritetus pagal eiliškumą: pirmiausia vakcinuojami 80 m. ir vyresni asmenys, toliau 75-79 m. amžiaus grupei priklausantys gyventojai, po jų – 70-74 m., 65-69 m. amžiaus grupių gyventojai.

Šaltinis: klaipeda.lt

Pasidalink naujiena