Klaipėdoje bus plečiamas priedangų sąrašas

Penktadienis, 09 rugsėjo 2022

Klaipėdoje specialiuoju priedangos ženklu artimiausiu metu iš viso bus pažymėti 38 statiniai. Priedanga yra skirta trumpalaikei, iki kelių valandų apsaugai, kurioje būtų galima pasislėpti nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu. Priedangos ženklus miesto savivaldybei perdavė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, bendradarbiaujant su Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais sudarytas priedangų sąrašas nėra baigtinis, toliau ieškoma galimybių tokių statinių sąrašą plėsti.

Klaipėdoje bus plečiamas priedangų sąrašas 1
Klaipėdoje bus plečiamas priedangų sąrašas 1

„Resursų peržiūra ir pasiruošimas įvairiems scenarijams yra nuolatinis civilinės saugos specialistų darbas. Pirmosios kelios dešimtys priedangai numatytų statinių yra aplankyti, apžiūrėti ir įvertinti kaip tinkami pasislėpti karinės agresijos atveju. Artimiausiu metu sąrašas bus patvirtintas ir viešai paskelbtas. Tačiau galimybės toliau peržiūrimos, savivaldybės specialistai kartu su Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais tęs statinių vertinimą ir sąrašą plės. Priedangai tinkamų statinių savininkai, valdytojai yra ir privatūs asmenys, esant ekstremaliai situacijai, tikime, būtų rastas sutarimas ir statiniai taip pat atverti priedangai“, – sako G. Neniškis.

Priedangos ženklu statiniai žymimi visoje šalyje. Kaip skelbė Vidaus reikalų ministerija, šalies savivaldybės operatyviai pasiruošė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento parengtų Priedangos parinkimo ir ženklinimo rekomendacijų įgyvendinimui. Pirmąjį statinį, tinkamą priedangai Klaipėdoje – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centrą  – savo vizito metu paženklino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

 Rugpjūčio 2 d. duomenimis, Lietuvoje iš viso yra 1787 priedangų – savivaldybės atrinko 1254 priedangai tinkamus statinius, taip pat nustatyta, kad dar 533 kolektyvinės apsaugos statiniai (KAS) gali būti naudojami kaip priedanga. Jie bus žymimi dviem specialiaisiais ženklais – KAS ir priedanga.

Iki šiol visoje šalyje paženklinti buvo tik kolektyvinės apsaugos statiniai, kurie yra skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui ekstremalių situacijų metu – čia apgyvendintiems gyventojams būtų teikiamos būtiniausios paslaugos ir reikmenys: maistas, vanduo, drabužiai, psichologinė, medicininė ir kita humanitarinė pagalba. Klaipėdoje yra 32 kolektyvinės apsaugos statiniai, dalis jų tinkami ir priedangai.