Realu.lt

Klaipėdoje už 43,7 mln. eurų planuojamas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas

Klaipėdoje už 43,7 mln. eurų planuojamas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas

Klaipėdoje numatomas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas. Tokį objektą mieste pirmą kartą ketinama statyti viešosios ir privačios partnerystės (koncesijos) būdu.

Naujajame komplekse, kuris turėtų iškilti Paryžiaus Komunos gatvėje, buvusios vandenvietės teritorijoje, po vienu stogu siekiama sudaryti sąlygas treniruotis ir rungtyniauti įvairių sporto šakų atstovams. 14,4 tūkst. kv. m ploto pastate numatoma įrengti Tarptautinės ledo ritulio federacijos reikalavimus atitinkančią ledo areną su 650 vietų žiūrovams, daugiafunkcinę transformuojamą universalią sporto erdvę krepšiniui, lauko tenisui, tinkliniui, rankiniui, salės futbolui, badmintonui, kitoms sporto šakoms, dalyje daugiafunkcinės sporto erdvės numatoma galimybė pagal poreikį įrengti antrą ledo aikštę, komplekse taip pat suplanuotos komercinės patalpos, o lauko teritorijoje – galimybė įrengti zoną sporto aikštynams.

Savivaldybės taryba gegužės 26 d. posėdyje pritarė galutiniam koncesijos sutarties projektui dėl komplekso statybos ir valdymo. Taip atveriamas kelias pasirašyti sutartį ir sukurti miestui svarbią sporto ir laisvalaikio infrastruktūrą. Koncesija – tai partnerystės projektas, pagal kurį sporto ir laisvalaikio objektas iškils privačiomis lėšomis, o savivaldybė 23 metus mokės metinį atlygį, taip pat visą šį laikotarpį turės teisę miesto sporto reikmėms nemokamai naudotis kompleksu numatytą valandų skaičių (964 val. kasmet). Koncesininkas įsipareigoja suprojektuoti, pastatyti ir valdyti sporto ir laisvalaikio kompleksą, o pasibaigus koncesijos sutarčiai arba ją nutraukus prieš terminą kompleksas turės būti perduodamas nuosavybės teise savivaldybei. Per 23 metus savivaldybė koncesininkui turėtų išmokėti 43,7 mln. eurų (1,9 mln. per metus).

Koncesininkas buvo renkamas viešojo konkurso būdu. Sulaukta dviejų pasiūlymų, laimėtoju pripažinta UAB „Partnerystės projektai septyni“. Pasirašius koncesijos sutartį, koncesininkas imtųsi techninio projekto rengimo, taip pat būtina paruošti teritoriją statybai – nugriauti esamus senus pastatus, po paruošiamųjų darbų startuotų statybos, kurios, numatoma, truktų apie dvejus metus.

Šaltinis: klaipeda.lt

Pasidalink naujiena