Realu.lt

Klaipėdos savivaldybė išpirks šalia uosto gyvenančių žmonių butus

Klaipėdos savivaldybė išpirks šalia uosto gyvenančių žmonių butus

Klaipėdos savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė siūlymui išpirkti žmonių, gyvenančių šalia uosto, butus.

„Tai bus galimybė triukšmą ir vibraciją kenčiantiems gyventojams išsikraustyti į ramesnę aplinką. (...) Nors teritorija, kurioje stovi gyvenamieji namai, nei uostui, nei geležinkeliams šiuo metu nėra reikalinga, akivaizdu, kad žmonėms čia gyventi ypač sudėtinga, todėl ir bus siūloma išpirkti jų turtą“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Savivaldybės duomenimis, uosto pašonėje esančiuose Nemuno gatvės 113 ir 133 numeriais pažymėtuose namuose yra atitinkamai 9 ir 12 butų, taip pat kelios negyvenamosios patalpos.

Savivaldybės administracijos užsakymu atlikus nekilnojamojo turto vertės nustatymą paaiškėjo, kad turtas yra vertas kiek daugiau nei 593 tūkst. eurų.

Įsigijusi šiuos namus savivaldybė ruošiasi juos nugriauti.

Namai stovi šalia geležinkelio bėgių, kuriais dieną ir naktį važiuoja traukiniai, keliantys didelį triukšmą ir vibraciją.

Pasak sprendimo rengėjų, didelį triukšmą čia kelia ir laivų krovos bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ vykdomi darbai: sunkvežimių judėjimas visą parą, dispečerių signalai, leidžiami garsiakalbiais.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas, savivaldybės duomenimis, čia ne kartą nustatydavo garso ir vibracijos normų pažeidimus ir teikė išvadą, kad gyventojai, esant tokiam triukšmui ir vibracijos lygiui, gyventi negali.

Gyventojams bus siūlomos kompensacijos, atitinkančios jų turimo nekilnojamojo turto rinkos vertę. Išpirkimui bus naudojamos savivaldybės biudžeto lėšos, tačiau savivaldybė teigia besitikinti iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos didesnio finansavimo kitiems miesto infrastruktūros objektams. 

Pasidalink naujiena