Realu.lt

Klasikos ir modernumo sąjunga – naujasis verslo centras „Uptown Park“

Klasikos ir modernumo sąjunga – naujasis verslo centras „Uptown Park“

Modernus A+ energetinės klasės verslo centras „Uptown Park“, įsikūręs Švitrigailos ir Naugarduko gatvių sankirtoje, Naujamiestyje, pagaliau į savo erdves įsileidžia naujus gyventojus. Stačiakampė, švari pastato koncepcija sužavėjo ne tik jo nuomininkus, bet ir traukia praeivių akį. Kuo ypatingas šis verslo centras, jei visi 5 pastato aukštai buvo išnuomoti dar pastato statybos pradžioje?

Koncepcijai įtaką padarė unikalus rajonas

Anot „Uptown Park“ architekto ir įmonės „Architektūros kūrybinė grupė“ įkūrėjo Remigijaus Bimbos, verslo centro koncepcija buvo padiktuota šio kvartalo gatvių ir kitų statinių urbanistinės sistemos:

„Vilniaus Naujamiesčio taisyklingas gatvių tinklas su perimetriniu skirtingos architektūrinės epochos pastatų išsidėstymu sukuria mažus atskirus daugiafunkcius kvartalus. Kvartalai yra taisyklingų formų, bet, žiūrint iš viršaus, tarsi iškarpyti skirtingais pastatų aukščiais. Visuose kiemuose, kiekviename Naujamiesčio kvartale, galima rasti juose gyvenančių senbuvių, išlikusių skirtingos manufaktūros dirbtuvių, naujakurių, įsikūrusių, renovavus senus gamybinius pastatus, kepyklų, siuvyklų, garažų ir dar daug ko, kas miestiečiui, gyvenančiam kitose, jau urbanizuotose miesto vietose, atrodo svetima“, – pasakojo pašnekovas.

Pastatas taip pat, kaip ir visi Naujamiesčio kvartalai, turi savo kiemą. L. Ciūnio nuotr.

Anot R. Bimbos, šį erdvų verslo centrą siekta sukurti taip pat kaip atskirą kvartalą. „Pastato perimetras apjuosia aplink jį esamas gatves, jis taip pat, kaip ir visi Naujamiesčio kvartalai, turi savo kiemą. Pastato tūris yra vizualiai pakeltas, tarsi sklendžiantis virš gatvių ir nesaugo, o atveria ryšį su viduje esančia erdve – kiemu ne tik vizualiai, bet ir funkciškai“, – teigė architektas.

Atspindi slenkstį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio

Naujamiesčio, kaip saugomo paveldo objekto, aplinkosaugos apribojimai lėmė, kad pastatas iškilo 5 aukštų, tačiau, pasak R. Bimbos, dėl tokio aukščio yra patenkinti tiek vystytojai, tiek įmonių vadovai ir darbuotojai.

Pašnekovo žodžiais, pastato rūbas – fasadas – sukurtas, į visumą sudėjus jį supantį namų mastelį ir atspindint jo vietą mieste – sandūrą tarp Senamiesčio ir Naujamiesčio.

„Fasaduose atsispindi ir Naujamiesčio esmė: ritmas, dydis, spalva ir šviesa. Svarbi lokacija – pastatas yra tarsi Vilniaus Naujamiesčio dalis, tačiau netoli centro, matomas atvažiuojant iš pietvakarinės miesto dalies, oro uosto ir pakylant ant Tauro kalno“, – sakė įmonės „Architektūros kūrybinė grupė“ vadovas.

D. Gumbrevičiaus nuotr.

Fasadas – ir šiltas, ir suteikiantis pakankamai šviesos

Šio statiško, neišsišokančio pastato apdailai panaudoti nestandartiniai elementinių fasadų profiliai:

„Daugelis architektų stengiasi biurų pastatuose naudoti kuo daugiau stiklo dėl šviesos, tačiau mes šiame kvartale nelabai įsivaizdavome visiškai stiklinio svetimkūnio tūrio, tad pasirinkome kiek uždaresnius dekoratyvinius apdailos elementus – vertikalius aliuminio profilius. Kadangi langai yra dideli – iki žemės, apšviestumo darbuotojams užtenka, o pastato fasadas dėl apdailos yra dar ir ypač šiltas. Žiemą jis puikiai taupo šilumos energiją, o vasarą – saulės. Tuo tikslu taip pat pasirinkome specialaus faktoriaus langus“, – pažymėjo R. Bimba.

Planuojant šį A+ energetinės klasės pastatą, intensyviai dirbta su inžinierių ir projektuotojų komandomis, kurios pasirūpino pažangiais techniniais pastato sprendimais, užtikrinusiais mažas jo eksploatacines sąnaudas visais metų laikais. Kaip vieną įdomesnių statinio inovatyvių idėjų pašnekovas įvardijo estetiškai įkomponuotą centralizuotą pastato vėdinimo sistemą.

„Saugant pastatą nuo vaizdinio triukšmo, vėdinimo įranga buvo sumontuota ant pastato stogo, tačiau uždengta dekoratyvinėmis apsauginėmis pavėsinėmis-pergolėmis. Toks sprendimas taip pat pagyvino stogo plokštumą“, – teigė R. Bimba.

Mąstyta apie komfortą darbuotojams ir praeiviams

„Uptown Park“ pastato forma, erdvūs aukštų plotai (kiekvienas jų siekia po 2700 kv. m) ir didelis lubų aukštis leido sukurti ergonomiškas ir jaukias darbo erdves. Vienas didžiausių pastato nuomininkų – per visus 5 aukštus įsikūręs internetinės naudotų drabužių mainų ir prekybos platformos „Vinted“ biuras, taip pat tokios gerai žinomos įmonės kaip „Bentley Systems“, „Vilbra“, „Caffeine“.

L. Ciūnio nuotr.

Verslo centras turi dviejų lygių požeminę, tačiau šviesią automobilių stovėjimo aikštelę, su elektronine valdymo sistema, todėl įmonių darbuotojai gali patogiai liftu pakilti iki savo biuro iš abiejų požeminių aukštų. Čia telpa 300 automobilių. Taip pat pastate yra dviračių saugykla, sporto erdvės, dušai, kavinė, poilsio erdvės.

Vidiniame pastato kieme įkurta medinė terasa, pievelė, skirta papietauti ar pailsėti, į didelius vazonus susodinti įvairūs augalai.

Be to, verslo centro sklypas ribojasi su atkuriama istorine Amatų gatve, už kurios savivaldybė iki 2021 m. planuoja įrengti miesto parką. Jame suplanuotos poilsio, sporto ir bendruomenės renginių erdvės, parko tipo paviljonas, pieva, kalvelės, vaikų žaidimo aikštelė. Na, o greta esančioje industrinėje „Spartos“ teritorijoje ateityje planuojama įkurdinti ir daugiau biurų bei komercijos objektų.

Pagalvota ir apie aplink verslo centrą esančias erdves. Čia įrengtos klombos su medžiais ir krūmais, pastatyti suoliukai, atnaujintas apšvietimas, įrengta plati pėsčiųjų alėja, dviračių takai ir jų stovai.

D. Gumbrevičiaus nuotr.

L. Ciūnio nuotr.

Pastato plotas: 12 500 kv. m

Vystytojas: UAB „Vilbra“

Architektai: „Architektūros kūrybinė grupė“

Kontruktorius: Nikolai Podpriatov

Statybos valdytojas ir statybos techninis prižiūrėtojas: UAB „Keista“

Straipsnis skelbtas portale SA.lt

Pasidalink naujiena