Klijuok tapetus kaip profesionalas

Pirmadienis, 13 lapkričio 2023

Kiekvienas, norintis namuose sukurti ypatingą interjerą ir pasiryžta klijuoti tapetus, susiduria su klausimu, kaip teisingai reikia juos klijuoti. Šiame straipsnyje išnagrinėsime profesionalius patarimus ir gudrybes, kaip tai padaryti lengvai ir profesionaliai.

Kambario ir sienų paruošimas

Klijuok tapetus kaip profesionalas 1
Klijuok tapetus kaip profesionalas 2
Klijuok tapetus kaip profesionalas 3
Klijuok tapetus kaip profesionalas 4
Klijuok tapetus kaip profesionalas 5
Klijuok tapetus kaip profesionalas 6
Klijuok tapetus kaip profesionalas 7
Klijuok tapetus kaip profesionalas 8
Klijuok tapetus kaip profesionalas 1
Klijuok tapetus kaip profesionalas 2
Klijuok tapetus kaip profesionalas 3
Klijuok tapetus kaip profesionalas 4
Klijuok tapetus kaip profesionalas 5
Klijuok tapetus kaip profesionalas 6
Klijuok tapetus kaip profesionalas 7
Klijuok tapetus kaip profesionalas 8

Pirmiausia reikia paruošti patalpą ir sienas. Pašalinkite iš kambario visus tapetų klijavimo procese nedalyvausiančius daiktus. Jei jie yra dideli ir nėra galimybės jų išgabenti, kruopščiai uždenkite juos apsaugine plėvele.

Sienos tapetavimui turi būti paruoštos itin atsakingai. Jei ant sienų jau yra tapetai, juos reikia pašalinti. Tam, kad naujai priklijuoti tapetai neatšoktų ir gražiai, tolygiai priliptų, svarbu tinkamai paruošti sieną, o likę seni tapetai neleis to padaryti.

Prieš pradėdami bet kokius paruošiamuosius darbus įsitikinkite, kad sienos tikrai švarios. Jas reikėtų nuplauti nuo dulkių, purvo, riebalų ar kitų nešvarumų. Sienas plauti galite tiesiog šiltu vandeniu ir švelniu valikiu, nusausinkite naudodami minkštą šluostę.

Jei sienose yra įtrūkimų ar plyšių, užtinkuokite juos ar sutvarkykite kitu tinkamu būdu. Jei tinkui išdžiūvus paviršius liks nelygus, šlifuokite tą vietą tol, kol ji taps lygi. Bet kokie sienos nelygumai – įdubimai ar iškilimai – trukdys gražiai ir lygiai užklijuoti tapetus.

Ant švarios sienos tepkite tam skirtą glaistą. Jis pagerins klijų sukibimą – tapetai greičiau prilips ir ilgiau laikysis priklijuoti.

Išmatuokite sienas ir pažymėkite, kur bus tapetų jungiamieji taškai. Tai padės sutaupyti laiko ir sumažins klaidų riziką, klijuojant tapetus. Ypatingą dėmesį skirkite kampams. Jei kampai nėra visiškai statūs, gali prireikti papildomo pasiruošimo jiems. Palei lubas ir grindis priklijuokite apsauginę juostą, kuri apsaugos nuo galimo klijų ar glaisto nutekėjimo ar užtiškimo.

Kambaryje, kuriame klijuojami tapetai, turi būti užtikrintą gera ventiliacija. Ji padės greičiau išdžiūti klijams bei sumažins drėgmę kambaryje.

Darbo įrankiai ir medžiagos

Tapetų klijavimas gali būti sėkmingas tik tada, kai naudojami tinkami įrankiai ir medžiagos. Profesionalūs meistrai dažnai pabrėžia, kad įrankių kokybė tiesiogiai įtakoja galutinį rezultatą.

Klijus rinkitės tinkančius pasirinktiems tapetams. Ne visi klijai tinka plonų arba audinio pagrindu pagamintų tapetų klijavimui. Vadovaukitės tapetų gamintojo instrukcijomis. Atsižvelgdami į tapetų kiekį, atitinkamai įsigyti ir klijų. Nepamirškite, kad klijų geriau turėti šiek tiek daugiau, nei jų pritrūkti ir būti priverstam stabdyti darbus neužbaigus jų.

Pasirinkite ir tinkamą teptuką ar volelį klijams tepti. Ploni teptukai tinka ploniesiems tapetams, o tvirtesni – storesniems ir sunkesniems. Pravartu turėti ir lyginimo mentelę. Ji padės išlyginti tapetus ir išspausti įkliuvusius oro burbuliukus, o tiesiai užklijuoti tapetų juostą padės gulsčiukas.

Klijavimo procesas

Dailiai suklijuotų tapetų pagrindas – tikslus ir kruopštus matavimas. Jei tapetų raštas yra pereinantis iš vienos juostos į kitą, matuoti ir derinti – ypatingai svarbu. Turite iš anksto susiplanuoti juostų išdėstymą, kad tapetų raštas sutaptų reikiamose vietose. Taip išvengsite klaidų ir nereikalingų papildomų pjaustymo darbų.

Bene daugiausia diskusijų keliantis klausimas – kur tepti klijus – ant sienos ar ant tapeto? Specialistai rekomenduoja klijus tepti ant sienos. Taip užtikrinamas geresnis tapeto sukibimas ir lengvesnis tapeto pozicijos koregavimas. Užtepus klijų ant tapeto, jis gali deformuotis, o ir šlapią tapetą atnešti iki sienos ir jį tinkamai priklijuoti bus daug sudėtingiau.

Klijus tepti ir tapetuoti sieną pradėkite nuo kampo ir keliaukite kitos sienos link. Taip bus lengviau tapeto juostą užklijuoti tiesiai. Prilipdę tapetą, mentele išspauskite klijų perteklių ir į vidų pakliuvusius oro burbuliukus. Jei tapetų raštas pereinantis iš vienos juostos į kitą, nepamirkite kruopščiai matuoti ir stebėti, ar raštas tikrai sutampa taip, kaip reikia.

Kol klijai dar neišdžiūvo, tapetai gali nuslinkti šiek tiek žemyn. Nuolat stebėkite jau priklijuotų tapetų padėtį ir, jei reikia, pakoreguokite. Jei nepavyksta tapeto užklijuoti tiesiai, nenusiminkite – nuimkite jį ir bandykite dar kartą.

Tapetų priežiūra

Suklijavus tapetus jau galite džiaugtis savo darbo rezultatu, tačiau nepamirškite, kad ir tapetams reikia priežiūros, jei norite jais džiaugtis ilgiau.

Tiesioginiai saulės spinduliai ilgainiui gali išblukinti tapetų spalvą. Jei ant tapetuoto paviršiaus patenka daug tiesioginės saulės šviesos, užtraukite užuolaidą ar kitu būdu sukurkite šešėlį ant sienos.

Tapetus galite švelniai pavalyti naudodami švelnią šluostę. Jei ant tapetų atsirado dėmių, stenkitės pašalinti jas kuo greičiau. Dėmių valymui atsargiai naudokite vandenį – didelė drėgmė gali sugadinti tapetą. Nenaudokite stiprių cheminių valiklių ar šiurkščių kempinių – sugadinsite tapeto paviršių. Geriau rinkitės švelnius dėmių valiklius, skirtus būtent tapetų valymui.

Nuolat stebėkite tapetų būklę. Jei pastebite atšokusį ar blogai priklijuotą tapeto kampą ar kraštą, kuo skubiau sutvarkykite. Tai ne tik gadina bendrą vaizdą, bet ilgainiui atšokusi tapeto dalis gali plėstis.

Perklijuoti tapetus gali būti puikus sprendimas greitam ir gana ekonomiškam kambario atnaujinimui. Jei nedrįstate patys tuo užsiimti, kreipkitės į specialistus, kurie viskuo pasirūpins.Temos: Realu pataria