Realu.lt

Ko nedaryti perkant būstą?

Ko nedaryti perkant būstą?

Pirkti būstą kartu ir jaudina, ir baugina. Galiausiai, juk tai yra didžiausias ir brangiausias pirkinys žmogaus gyvenime. Nekilnojamojo turto pirkimo procesas nėra paprastas ir jo eigoje lengva privelti brangiai kainuojančių klaidų. Ko nedaryti perkant būstą?

Neieškokite būsto vieni, pasikliaukite profesionalu. Būsto paieškas galite pradėti nuo nuotraukų peržiūrėjimo interneto skelbimo portaluose, tačiau prieš žengdami kitą žingsnį susiraskite specialistą, kuris jus lydės kiekviename proceso etape, padės surasti jums tinkamiausią objektą, atstovės jūsų poziciją derybose su pardavėju, kartu su jumis dalyvaus sandorio užbaigime pas notarą.

Kartais pirkėjai nuo savo brokerio slepia tikrą sumą, už kurią jie yra pasiruošę įsigyti būstą, bijodami, kad brokeris siūlys tik tuos objektus, kurių kaina yra arčiausiai jų numatytos aukščiausios ribos. Tačiau NT specialistas, nežinodamas jūsų tikrųjų galimybių, gali taip ir nepasiūlyti būsto, kuris būtų jums tikęs. 

Atliktos apklausos parodė, kad labai nedidelė dalis nekilnojamojo turto pirkėjų, kuriems reikia būsto paskolos, kreipiasi į daugiau nei vieną kredito įstaigą. Lietuvos Bankas rekomenduoja dėl paskolos kreiptis į kelis kredito davėjus ir dėl palankesnių paskolos sąlygų derėtis su keliomis kredito įstaigomis. Ir neskubėkite priimti sprendimo! Palikite sau laiko pagalvoti – gavę įpareigojantį pasiūlymą, sprendimą dėl paskolos galite priimti per 30 dienų. Jei kreiptis į kelias kredito įstaigas jums atrodo per sudėtinga ar tiesiog nenorite gaišti savo laiko, galite kreiptis į paskolų brokerius, kurie surinks įvairių kredito įstaigų pasiūlymus, pateiks juos jums, viską paaiškins ir padės išsirinkti palankiausias sąlygas.

Neieškokite svajonių namo. Nesitikėkite, kad vienas objektas atitiks visus jūsų keliamus reikalavimus ar lūkesčius. Pasidarykite reikalavimų būstui sąrašą ir sudėliokite juos pagal prioritetą arba suskirstykite į „būtinuosius” ir „būtų gerai, jei būtų”. Būkite lankstūs ir nusiteikę kompromisui.
Nepamirškite pasiskaičiuoti, kiek iš tikrųjų jums kainuos įsigyti būstą. Prie perkamo būsto kainos turėtumėte pridėti atlygį NT brokeriui ir paskolų brokeriui už jų paslaugas, išlaidas už būsto vertinimą ir būsto paskolos sutarties administravimą, mokestį už notaro paslaugas ir įsigyto nekilnojamojo turto registravimą, išlaidos už daiktų pervežimą ir, jei reikia, remontą.

Pasidalink naujiena