Realu.lt

Kodėl kvarcas tinkamiausias pasirinkimas stalviršiui?

Kodėl kvarcas tinkamiausias pasirinkimas stalviršiui?

Kvarcas - vienas kiečiausių mineralų planetoje. Jis ilgaamžis, tvirtas, kietas. Dėl šių savo savybių kvarcas yra puikus pasirinkimas virtuvės stalviršiams, vonios baldams, palangėms. Kodėl stalviršiui geriau rinktis kvarcą, o ne marmurą ar granitą? Atsakyti į šį klausimą ir papasakoti daugiau apie kvarco panaudojimo galimybes sutiko interjero dizainerė Augustė Samulionė, neseniai įkūrusi savo interjero dizaino studiją „KÚL interjeras”.

Kodėl kvarcas?

Kvarcas interjere ir būtent stalviršių gamyboje naudojamas nuo 1987 m. Būdamas kietesnis už granitą ar natūralų akmenį, kvarcas - tinkamiausias pasirinkimas tiems, kas ieško kokybės ir ilgaamžiškumo. Tenka pripažinti, kad nors kvarcinis stalviršis nėra pigiausias pasirinkimas, tačiau jis tikrai vertas investicijos.

Kvarcas – visiškai natūrali medžiaga. Jo plokščių gamyboje naudojamo mišinio 95 proc. sudaro smulkūs (1,5-3 mm) kvarco grūdeliai, o likusią dalį – spalvos pigmentas ir rišančiosios medžiagos. Gamybos proceso metu mišinys yra suslegiamas vakuume, supjaustomas vienodo dydžio lakštais. Nupoliravus jų paviršių gaunama žaliava stalviršiams, židinių ar laiptų apdailai, vonios baldams gaminti.

Šiandien vis daugiau gamintojų rūpinasi tvarumu, gamtos apsauga, todėl dažnai kvarcinių plokščių gamyboje naudojamas ir perdirbtas stiklas.

Dėl savo natūralumo kvarciniai stalviršiai ir apdailos elementai yra puiki alternatyva žmonėms, siekiantiems savo namuose išvengti chemijos ir plastiko.

Kvarcinių plokščių gamintojus Lietuvoje atstovauja interjero dizaino studija „Eurotopas“. Gamintojai, su kuriais studija bendradarbiauja, kvarcinių plokščių gamyboje naudoja dervas, atitinkančias ekologinius standartus ir turinčias tai patvirtinančius sertifikatus. Priešingai nei pigesnių alternatyvų, šių dervų gamyboje nėra naudojami naftos produktai. Aukštesnės kokybės derva lemia geresnes kvarco plokštės technines savybes: plokštė tampa kietesnė, laikui bėgant nepraranda tvirtumo ir spalvos.

Lyginant su natūralaus akmens paviršiais, kvarciniai nereikalauja tiek daug priežiūros. Jų nereikia padengti impregnantais, specialiu būdu paruošti naudojimui. Kvarco stalviršio priežiūra itin paprasta – reikalinga tik drėgna šluostė.

Kalbant apie marmurą, jis apskritai nerekomenduojamas naudoti virtuvėje. Marmuras yra vienas minkštesnių akmenų ir dėl savo sandaros ypatybių lengvai sugeria skysčius.

Vienas iš granito gaminių trūkumų – gana ribotas spalvų pasirinkimas. Šiandien, kai architektų ir interjero dizainerių idėjos neapsiriboja vien tik natūraliomis akmens spalvomis, o virtuvės zona yra tapusi viso būsto centru, galima plati spalvų gama leidžia sukurti išraiškingus interjero akcentus ir įgyvendinti įvairiausius sumanymus.

Galbūt anksčiau kvarciniai gaminiai taip pat nebuvo patrauklūs dėl spalvų ir raštų trūkumo. Šiandien ištobulintos gamybos technologijos leidžia pagaminti įvairios tekstūros įvairiaspalves plokštes su natūraliai atrodančiomis marmuro gyslomis ir raštais. Tad, jei ieškote matinio kalkakmenio, tekstūruoto skalūno, blizgaus granito, galbūt rečiausių marmuro raštų atkartojimo ar net užšalusio ežero paviršiaus imitacijos, rinkitės kvarcinį stalviršį.

Leono Garbačiausko nuotr., architektūros studija X-Arch/ „Eurotopas” meistrų sumontuotas stalviršis

Kvarco stalviršius klientams siūlanti interjero dizaino studija „Eurotopas” kvarcą pristato kaip ypatingą medžiagą, su kuria gali dirbti tik aukščiausios kvalifikacijos specialistai. Norėdami garantuoti darbų kokybę, interjero salono meistrai savo kvalifikaciją kėlė geriausių Izraelio ir Italijos meistrų dirbtuvėse, o visa produkcija gaminama pagal tiekėjų patentuotą technologiją.

Kadangi tai yra viena kiečiausių gamtoje sutinkamų medžiagų, jai apdirbti naudojami patys naujausi specialūs deimantiniai įrankiai ir itin preciziška įranga. Matavimus kliento namuose dizaino studijos meistrai atlieka specialia kompiuterine įranga, kuri leidžia išvengti netikslumų, o paruoštą brėžinį iš karto perkelti į kompiuteriu valdomas pjaustymo stakles.

Kvarco savybės, darančios jį ypatingu:

  • tai yra ypatingai kieta medžiaga, atspari mechaniniams smūgiams ir įbrėžimams;
  • kvarco porėtumas tik 0,06%, tai reiškia, kad skysčiai negali įsigerti į kvarcinį paviršių;
  • kvarcas veikia kaip antibakterinė apsauga, todėl visiškai saugi sąlyčiui su maistu;
  • visiškai natūrali medžiaga;
  • lengva valyti ir prižiūrėti.

Kam dar galima panaudoti kvarcą?

Interjero dizainerė A. Samulionė teigia, kad kvarcas interjere gali būti naudojamas ne tik virtuvės stalviršiams. Jo panaudojimo galimybės beribės. Kvarcas puikiai tinka sienelėms tarp virtuvės spintelių, stalams gaminti. Iš kvarco gaminamos laiptų apdailos, židinių dekoras, lentynos, vonios kambario baldai, palangės. „Eurotopas” komanda iš kliento pasirinkto kvarco gali pagaminti ir kavos staliuką, ir valgomojo stalą.

Interjero dizainerė pasakoja, jog klientai, ieškodami ilgaamžės ir atsparios medžiagos, atranda kvarcą, tačiau dėl didesnių kaštų dažniausiai renkamasi iš kvarco gaminti tik virtuvės stalviršius. Nemažai klientų pasirenka derančio rašto palanges bei vonios stalviršius. Vis dėlto kvarcas, panaudotas ir kitose interjero vietose, sukuria ypatingą prabangos ir ilgaamžiškumo įspūdį.

Naujausias interjero apdailos medžiagas rasite: eurotopas.lt

Sekite interjero naujienas: kulinterjeras.lt/

Instagramas: instagram.com/kul_interjeras

Pasidalink naujiena