Realu.lt

Kodėl Perkūnkiemis yra gerai?

Kodėl Perkūnkiemis yra gerai?

Antraštė galbūt suintrigavo jus? Juk dažniau išgirstame kodėl Perkūnkiemis yra blogai ir dažniausiai iš žmonių, kurie čia nebūna. Visgi pačiam dažniau apsilankius vis tenka pamatyti . tai vieną, tai kitą detalę, kurios papildo tą mozaiką leidžia teigti, kas šis rajonas yra kaip ir visi- turi tiek pliusų, tiek minusų.

 

Tad žemiau rasite pakankamai ilgą sąrašą su argumentais dėl kurių Perkūnkiemis yra “gerai”
1) Pakankamai žemos NT kainos.
Kodėl tai privalumas? Neaukštos kainos neskatina vystytojų smulkinti butų. Čia rasite 50 ir didesnius 2 kambarių butus, 67 ir didesnius 3 kambarių butus etc. Kituose, arčiau centro esančiuose rajonuose žmonėms tenka tenkintis 50 kv.m. trijų kambarių butais. Ir vos 2 vaikas ūgteli, erdvės jau trūksta.
2) Gera investicijų į NT grąža.
Turtas Perkūnkiemyje (ypač pirminėje rinkoje) yra ženkliai pigesnis nei kituose rajonuose, o nuoma atsilieka nedaug, tai tai generuoja procentaliai geresnę grąžą. Be to, įsigijus pirminėje rinkoje butą, įrengti, po kelių metų parduodami ženkliai brangiau, .t.y pirkėjais išlošia visais atvejais.
3) Galimybė ir dirbti ir gyventi tame pačiame rajone. Perkūnkiemyje yra pakankamai nemažai ne tik gyvenamųjų, bet ir administracinių pastatų. Tai suteikia galimybę patogiai susiplanuoti savo gyvenimą- darbas ir namai tame pačiame mikrorajone. Be abejo, pradėjus dirbti Perkūnkiemyje, nebūtina pirkti butą. Tačiau galimybė išsinuomoti butą šalia darbo atrodo patraukliai. Tuo tarpu dirbantys Vilniaus Centre išsinuomoti galėtų arba labai mažą (kalbu apie naują statybą) arba tik senos staybos būstą.
4) Paskui gyventojus atėjo paslaugos ir parduotuvės. Perkūnkiemis tampa ne šiaip mikrorajonu, jis tampa miesteliu mieste. Kadangi anksčiau tai buvo tuščia vieta, tai leido atsirasti ir mažoms ir didelėms maisto, buities prekių parduotuvėms, sporto klubui, restoranamas, notarų biurui etc. Anksčiau pastatytuose rajonuose nerasite tiek paslaugų įvairovės (kažkas panašaus galbūt tik Šiaurės miestelio teritorija, kuri irgi tam tikra prasme atsirado tuščioje vietoje)
5) Aplinkelis ir susisiekimas viešuoju transportu..
Perkūnkiemis turi net pora išvažiavimų į Vakarinį aplinkelį. Taip, Antakalnis žalias rajonas, tačiau paklauskite antakalniečių, kiek laiko jiems užtrunka išvažiuoti į “greitą” gatvę.
6) Bendruomenė. Taip, taip, Perkūnkiemyje yra žmonės, kurie myli šį rajoną ir kovoja, kad jame būtų tai, kas darytų jį patraukliu tiek gyventojams, tiek svečiams.

Kas Perkūnkiemyje yra negerai? Pabendravus su Perkūnkiemio gyventojais dažniausiai jie išvardins šias problemas:

 

1) Problemos su parkavimu.
Bet palaukite, ar žinote Vilniuje kitą rajoną, kuriame būtų tiek įrengtų parkingų, kiek Perkūnkiemyje? Perkūnkiemis pasižymi tuo, kad čia gyvena jauniausi miesto gyventojai, kur šeimoje dažniausiai automobilį turi abu partneriai, net jei tai ir nuomojamas 30 kv m. butas. Perkelkite tokią gyventojų sudėtį į kitą rajoną ir ten bus tikrai blogiau negu dabartiniame Perkūnkiemyje. Be to, apie parkavimo problemas jums dažniausiai kalbės tie, kurie jo neturi.
2) Nėra darželio, viešųjų erdvių. Bet ar žinojote, kad savivaldybė jau pradėjo procedūras išpirkti žemę iš privačių asmenų ir įmonių, kad būtų pastatytas darželis bei įrengtos viešosios erdvės. Na, o mokyklių klausimas sprendžiamas statant mokyklų priestatus Pašilaičius.
3) Per didelis užstatymo intensyvumas. Taip šis rajonas užstatytas tankiai. O kaip kiti rajonai dabar statomi?

 

Šis straipsnis yra asmeninė Gero NT Brokerio-Irmanto Kizalos nuomonė.

Pasidalink naujiena