Kokie pastatai Australijoje brangiausi?

Trečiadienis, 03 lapkričio 2021

Analitikai mano, jog ateityje vis didesnę įtaką nekilnojamojo turto vertei darys energijos vartojimo efektyvumas.

Kuo pastatas ekologiškesnis, tuo jis brangesnis. Tai yra pagrindinis naujosios Knight Frank ataskaitos ištrauka, kurioje taip pat prognozuojama, kad 2022-ieji bus rekordiniai tarptautinių investicijų į komercinį nekilnojamąjį turtą metai.

Kokie pastatai Australijoje brangiausi? 1
Kokie pastatai Australijoje brangiausi? 1

Benas Burstonas, „Knight Frank Australia“ vyriausiasis ekonomistas, teigė, kad daugiau nei 300 biurų, parduotų per pastarąjį dešimtmetį Sidnėjuje ir Melburne, analizė parodė ekologiškų pastatų įtaką bendrai turto vertei.

Biurai, kurių energetinis įvertinimas pagal Australijos nacionalinę aplinkos vertinimo sistemą (NABERS) yra iki 4,5 žvaigždutės, kainuoja vidutiniškai 8 proc. daugiau nei neįvertinti pastatai. Jei pastato įvertinimas 5-6 žvaigždutės, kaina gali būti ir 18 proc. didesnė. Pasak Burstono, šie skaičiai akivaizdžiai parodo, kad aplinkosaugos klausimas labai svarbus investuotojams, kadangi energijos vartojimo efektyvumas tiesiogiai veikia nuomininkų susidomėjimą.

Burstonas įsitikinęs, kad ši tendencija įgaus pagreitį ir „žaliųjų“ ir įprastų pastatų kainų skirtumas dar labiau išryškės.

Knight Frank taip pat tyrė aplinkosaugos įvertinimų įtaką biurų vertei Londone, kur buvo nustatytas panašus, nors ir kuklesnis ryšys. Energiškai efektyvios patalpos čia kainuoja vidutiniškai 10 proc. brangiau nei įprastos.

Knight Frank prognozuoja, kad užsienio investicijos į Australijos komercinį nekilnojamąjį turtą per 2022 m. padidės 25 proc., o pagrindinis dėmesys bus skiriamas logistikai.

Apskritai vis daugiau Australijos investuotojų teikia pirmenybę komerciniam nekilnojamajam turtui, o ne gyvenamajam. Pastarųjų kainos sparčiai auga, o atotrūkis tarp būsto kainų ir pajamų toliau didėja.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Komercinis NT
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai