Realu.lt

Kokios tendencijos vyrauja Lietuvos baldų rinkoje: ieškoma ne tik universalumo, bet ir tvarumo

Kokios tendencijos vyrauja Lietuvos baldų rinkoje: ieškoma ne tik universalumo, bet ir tvarumo

Baldų pardavėjo „Gintaro baldai“ organizuotame renginyje Kaune susirinkę interjero madų specialistai diskutavo apie šiųmetines baldų tendencijas. Pastebima, kad vis dažniau klientų namuose pritaikomos naujausios inovacijos, daugiau dėmesio skiriama kokybei – vyrauja įsitikinimas, kad kiekvieni namai nusipelno jaukumo, o patogumas ir funkcionalumas privalo būti prieinami visiems. Tokio požiūrio populiarėjimui įtakos turi ir tai, kad nepaisant tiekimo grandinių trikdžių ir infliacijos, vis dar yra galimybių namus papuošti šiuolaikiško dizaino kokybiškais baldais už itin prieinamą kainą.

Atkreipė dėmesį į situaciją NT rinkoje

Anot didžiausio baldų salonų tinklo Lietuvoje „Gintaro baldai“ marketingo vadovės Kristinos Mažulės. Lietuviai savo namų aplinkai skiria vis daugiau dėmesio, o gerai apgalvotų baldų ir interjero sprendimų reikia svetainės, miegamojo, virtuvės, valgomojo, vaikų kambariuose, prieškambaryje, vis dažniau namuose stengiamasi įsirengti ir biuro erdvę.

„Naujakuriai ar namų atnaujinimo užsigeidę žmonės, norėdami patogiai ir kokybiškai išplanuoti tiek daug erdvių, vis dažniau atkreipia dėmesį į baldų funkcionalumą. Pavyzdžiui, nieko jau nebestebina į valgomojo ar darbo stalą išsilankstantis žurnalinis staliukas, tiek poilsiui su knyga, tiek patogiam nakties miegui išsilankstoma sofa. Tai, be abejonės, paskatino pandemija, kai namuose praleidome kur kas daugiau laiko, o dabar pažvelgti į vis patogesnius sprendimus skatina ir gamintojų išmonė. Svarbu ir tai, kad gamintojų geografija taip pat plečiasi, vien mūsų klientai gali rinktis ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Ukrainos, Danijos, Kinijos bei Italijos specialistų pasiūlytus sprendimus“, – kalba pašnekovė.

Anot ekspertės, daugiau dėmesio šiems inovatyviems sprendimams ateityje turėtų būti skiriama ir dėl to augančio nekilnojamojo turto paklausos bei infliacijos. Šių priežasčių nulemtas NT kainų didėjimas dažnai priverčia investuoti į mažesnius būstus, tad kartu auga ir patogumo bei funkcionalumo poreikis.

„Savo istoriją skaičiuojame nuo pat 2002 metų ir puikiai matome pokyčius rinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Tad galime drąsiai teigti, kad į baldą šalies gyventojai pradėjo žvelgti ne tik į kaip atliekantį vien estetinę funkciją. Vis rečiau ieškoma baldų su stiklinėmis lentynomis ar durelėmis, net televizoriaus spintelę kartais atstoja didelės komodos“, – teigia „Gintaro baldų“ atstovė. 

Atsigręžia į gamtą

Kaip pastebi K. Mažulė, vis dažniau stengiamasi investuoti į ilgalaikius sprendimus. Tam įtakos turi ne tik noras negyventi nuolatinio remonto nuotaikomis, bet ir atsižvelgimas į tvarumą – juk brangesnis baldas tarnaus ilgiau, jo nereikės keisti kas kelis metus.

„Galime drąsiai teigti, kad Vakarų Europoje jau įsišaknijusios tradicijos vis labiau skverbiasi ir į Lietuvą. Įsirengdami interjerą vis dažniau pažvelgiame ir į gamtą, apgalvojame, kokią įtaką mūsų pasirinkimas jai turės. Tad šiemet stebime ne tik augantį ilgalaikių sprendimų populiarumą, bet ir klientų dėmesį baldo sudėčiai, norą į namų erdves inkorporuoti tokias gamta atsiduodančias medžiagas kaip medis, akmuo, molis, linas, drobė ar natūrali oda“, – tendencijas apžvelgia specialistė.

Ne išimtis – ir spalvos. Daug kas renkasi jau įprasta tampančią medžio faktūrą ir spalvas, kiti – akmens pilkumo atspalvius, labiau neįprastų, žemiškų spalvų paletę. Taip pat – lengvai pritaikomas ir raminančias spalvas.

„Medaus ir alyvuogių spalvos yra vienas populiariausių sprendimų, norintiems papuošti ir paįvairinti namus ryškesnėmis ir madingomis detalėmis. Turbūt svarbiausia taisyklė, kurią pasakys kone bet kuris interjero dizaineris – išsirinkti tai, kas kiekvienam klientui arčiausiai širdies. Turbūt nėra tokio sprendimo, tekstūros ir spalvos, kurios nebūtų įmanoma pritaikyti net ir mažiausiame bute“, – neabejoja „Gintaro baldų“ atstovė.

Pasidalink naujiena