Kraustotės? Keli patarimai, kurie palengvins šį procesą

Trečiadienis, 23 birželio 2021

Sveikiname radus naujus namus! Šiek tiek atslūgus jauduliui dėl formalumų tvarkymo, įvairiausių sutarčių ir kitokių dokumentų pasirašymo, neretai kyla nauja jaudulio ir nerimo banga, kai pagaliau ateina laikas pradėti galvoti apie kraustymąsi. Kaip supakuoti visą savo gyvenimą į kelias dėžes? Kaip surūšiuoti daiktus, kad nebūtų sudėtinga juos rasti naujoje vietoje? Pateiksime kelis patarimus, kurie, tikimės, padės ne tik supakuoti daiktus, bet ir juos išpakuoti, ir visas kraustymosi procesas nebeatrodys toks sudėtingas ir varginantis.

Daiktų pakavimo nepalikite paskutinei dienai

Daiktų pakavimas gali užtrukti. Labai sunku įvertinti, kiek laiko jums gali prireikti surūšiuoti ir supakuoti daiktams. Atmestinai supakavę daiktus apsunkinsite save juos išpakuodami. Kruopštus daiktų tvarkymas yra laikui imlus darbas, todėl nepalikite jo paskutinei dienai. Menkas malonumas kraustytis jaučiant didelę įtampą ir stresą ne tik dėl ypatingo įvykio - gyvenamosios vietos keitimo, bet ir dėl dar nesupakuotų daiktų, kai pervežimo firmos transportas jau kieme.

Kuo anksčiau pradėsite pakuoti daiktus, tuo laisviau jausitės, nes nereikės skubėti.

Tas pats galioja ir daiktų pervežimo transporto užsakymui. Neatidėkite šio darbo paskutinei minutei, nes galite ir nerasti, kas pervežtų jūsų daiktus reikiamu laiku.

Dėžes žymėkite skirtingomis spalvomis

Tam, kad atvykę į naują vietą greičiau rastumėte reikalingus daiktus, tikslinga pakuojant daiktus atitinkamai pažymėti dėžes. Galbūt žymėdami dėžes ir užtruksite keliomis minutėmis ilgiau, tačiau tai jums sutaupys daug laiko ieškant reikalingų daiktų, nes nereikės atidarinėti visų dėžių iš eilės ar kilnoti jas iš vienos vietos į kitą.

Vienas patogiausių būdų dėžėms žymėti - ant jų lidpyti spalvotus lapelius. Kiekvienam kambariui paskirkite atitinkamą spalvą. Pavyzdžiui, miegamojo kambario daiktus dėkite į mėlyna spalva pažymėtas dėžes, vonios kambario - žalia, virtuvės - geltona. Galima skirtingomis spalvomis pažymėti dėžes, į kurias daiktai sudėti pagal jų pobūdį ar naudojimo paskirtį - dūžtantys, drabužiai, stalo įrankiai, būtiniausi daiktai, kurių gali prireikti tik atvažiavus į naują vietą, ir pan.

Ką pirmiausia pakuoti?

Daiktų pakavimą pradėkite nuo tokių daiktų, kurių kasdien nenaudojate: ne šio sezono drabužiai ir avalynė, retai naudojami buities prietaisai ar indai. Artėjant persikraustymo dienai supakuosite ir dažniau naudojamus daiktus. Tokiu būdu anksčiau pradėtas pakavimo procesas nesutrikdys jūsų įprasto gyvenimo: daiktai po truputį keliaus į pakavimo dėžes, bet jūs vis tiek turėsite kasdieniam valgymui reikalingų indų, drabužių ar kasdienai reikalingų higienos priemonių.

Ar tikrai reikia visų daiktų?

Kraustymasis į naują gyvenamąją vietą gali būti puiki priežastis atsikratyti nereikalingais daiktais. Prieš dėdami daiktą į dėžę, pagalvokite, ar jums jo tikrai reikia ir ar tikrai jį naudosite. Kritiškai įvertinkite kiekvieną daiktą, kuriam atėjo eilė keliauti į pakavimo dėžę: drabužį, avalynę, papuošalą, namų apyvokos daiktą, virtuvės reikmenį.

Jei daiktas jau prastos būklės, verta su juo atsisveikinti ir suteikti sau galimybę įsigyti naują, jei pasitvirtins, kad to daikto jums tikrai reikia. Geros būklės, bet nebenaudojamus daiktus nebūtina išmesti. Juos galima parduoti per įvairiausius skelbimų portalus ar daiktų pardavimo platformas ir taip bent dalinai kompensuoti dėl kraustymosi patiriamas išlaidas. Nereikalingus daiktus galima atiduoti jūsų apylinkėje gyvenančioms, sunkiau besiverčiančioms šeimoms. Humanitarinę veiklą vykdanti organizacija „Caritas” surenka aukojamus drabužius ir įvairiausius daiktus ir paremia jais šeimas, kurioms reikia pagalbos. Nebereikalingus, geros būklės daiktus galima paaukoti ir per platformą https://www.aukokdaiktus.lt/ ar palikti DĖK’ui stotelėje.

Neišmesdami, bet atiduodami jums nebereikalingus daiktus, ne tik apsaugosite gamtą nuo atliekų, bet ir prisidėsite prie pagalbos sunkiau gyvenantiems, o moralinis pasitenkinimas atlikus gerą darbą sumažins ir kraustymosi stresą.

Griežtai laikykitės savo pakavimo tvarkos

Jei nutarėte daiktus pakuoti pagal tam tikrą planą ar juos rūšiuojant tam tikra tvarka, griežtai laikykitės savo sumanymo. Gali kilti didelė pagunda pradėti bet kokius daiktus į bet kurias dėžes. Taip, pakavimą gal ir paspartinsite, o ką darysite, kai reikės visa tai išpakuoti?

Jei pradėjote daiktus į dėžes skirstyti pagal kambarį, nepasiduokite ir tęskite pradėtą darbą toliau. Jei, pavyzdžiui, pakuojant jūsų drabužius, dėžėje liko vietos, užpildykite ją daiktais iš to paties kambario, o ne, tarkim, vaikų drabužiais, kurie bus laikomi kitame kambaryje.

Daiktų išpakavimas - nuo ko pradėti?

Daiktus supakuoti - tik vienas viso kraustymosi etapas. Daug sudėtingesnis darbas laukia atvykus į naujuosius namus ir pradėjus dėžes išpakuoti. Lengva pasimesti tarp daug dėžių. Nuo ko pradėti?

Protingiausia būtų pirma išpakuoti daiktus, kurių gali prireikti artimiausiu metu. Todėl tikslinga į atskirą dėžę sukrauti tokius daiktus, kaip tualetinis popierius, muilas, telefono įkroviklis, valiklis, keli indai, būtini įrankiai, gėrimai ir užkandžiai. Dėžę su tokiu turiniu atitinkamai pažymėję, ją lengvai rasite tarp gausybės kitų dėžių. Jei yra galimybė, dėkite ją ant kitų dėžių, kad galėtumėte lengvai ją pasiekti.

Po ranka turėdami būtiniausius daiktus, labiau atsipalaiduosite. Galėsite pailsėti, užkąsti, atsigerti ir pradėti tvarkytis nejudindami didžiosios daiktų krūvos.

Iš karto išmeskite iš galvos mintį, kad visus daiktus išpakuosite ir į vietas sudėliosite per vieną dieną. Duokite sau laiko. Nusiteikite, kad tai daug laiko ir jėgų reikalaujantis darbas. Vis dėlto nesuteikite sau per daug laisvės, nes neišpakuotos dėžės labai greitai gali pavirsti staliuku užkandžiams ar kuo puikiausia spintele ar stalviršiu įvairiausiems daiktams susidėti.

Pradėkite nuo virtuvės

Tam, kad daiktų išpakavimo ir dėliojimo į naujas vietas procesas keltų kuo mažiau streso, patartina pradėti nuo virtuvei priklausančių daiktų išpakavimo ir vėliau pereiti prie kitų kambarių. Virtuvę sutvarkyti kuo skubiau reikia vien dėl to, kad turėtumėte kur gaminti ir laikyti maistą. Be to, tarp virtuvės daiktų būna daug lengvai dūžtančių indų, puodelių, lėkščių, tad juos kuo skubiau reikėtų saugiai padėti į jų vietas. Pasiruoškite ir puodus bei keptuves, reikalingas maisto ruošoje.

Darbų sąrašas - puikus pagalbininkas

Kraustymosi procesą patartina pradėti sudarant atliktinų darbų sąrašą. Jį galite sudaryti labai išsamų ir detalų arba užrašydami tik pagrindinius darbus, jų nedetalizuodami. Kai per gana trumpą laiką reikia atlikti daug darbų, kyla papildomas nerimas, kaip nieko nepamiršti. Surašyti darbai padės nepasimesti ir neatitrūkti nuo kraustymosi plano. Be to, prie jau atliktų darbų padėta varnelė suteiks nemenką pasitenkinimą šiuo intensyviu laikotarpiu.