Kraustymosi patarimai nuomininkams

Ketvirtadienis, 30 rugsėjo 2021

Šiandien gyvename tokiame pasaulyje, kai keisti gyvenamąją vietą tenka ne vieną kartą per gyvenimą. Ypatingai, jei neturi savo būsto ir tenka gyventi nuomojamame bute ar name. Kaip palengvinti kraustymosi procesą, jei tenka vieną nuomojamą būstą keiti į kitą? Paruošėme kelis patarimus, kurie padės persikraustyti sklandžiau ir su mažiau streso.

„Kuo anksčiau pradėsite ruoštis kraustymuisi, tuo mažiau streso patirsite”, - tvirtina Ali Wenzke, „Laimingo kraustymosi meno” autorė. Ji taip pat pataria pasidaryti darbų sąrašą, kuris padės nepamiršti svarbių darbų ir nenukrypti nuo plano. „Kuo labiau sumažinsite kraustymosi stresą, tuo daugiau laiko turėsite pasimėgauti maloniomis akimirkomis”.

Perspėkite nuomojamo būsto savininką

Jei dėl bet kokių priežasčių nusprendėte keisti nuomojamą būstą, būtinai apie tai praneškite dabar nuomojamo būsto savininkui. Pasitikslinkite nuomos sutartyje, prieš kiek laiko ir kokiu būdu turite tai padaryti. Įprastai sutartyje būna įtvirtinta, kad apie išsikraustymą būtina pranešti prieš 30 dienų, tačiau gali būti nustatytas ir 60 ar net 90 dienų terminas. Taip pat svarbu, koks informavimo būdas sutartyje yra nurodytas. Jei nurodyta, jog apie išsikraustymą privalote būsto savininką informuoti raštu, tai, norėdami išvengti bereikalingų trukdžių ir nesusipratimų, parašykite laišką, kuriame pranešite būsto savininkui apie savo ketinimus.

Nustatykite išsikraustymo ir įsikraustymo datą

Jei jau radote jums tinkamą naują būstą ir apie išsikraustymą informavote dabartinės gyvenamosios vietos savininką, nustatykite tikslią išsikraustymo iš dabartinės ir įsikraustymo į naująją gyvenamąją vietą datą. Suderinkite tai su abiejų būstų savininkais, kad persikraustymas būtų kuo sklandesnis.

Nepamirškite, kad pirmomis mėnesio dienomis dažniausiai prasideda naujos nuomos sutartys ir dažniausiai būtent tomis dienomis vyksta kraustymasis į naujus būstus. Gali būti, kad senojo būsto savininkas norės, kad tomis dienomis būstas jau būtų atlaisvintas naujiems nuomininkams.

Susiplanuokite baldų išdėstymą

Šis patarimas aktualus tiems, kurie kraustosi į tuščią būstą ar dalinai apstatytą. Jei kraustantis į naują gyvenamąją vietą kartu gabensite ir baldus, prieš tai paprašykite savininko pateikti būsto planą, kad galėtumėte įvertinti, ar naujame bute tilps jūsų baldai. Įvertinkite ir tai, ar tilps baldai į liftą ar laiptinę.

Jei matote, kad lova, sofa ar stalas netilps naujame būste, parduokite juos ir persikraustę nusipirksite naujus.

Atsikratykite daiktais

Atsisakykite kaip įmanoma daugiau daiktų. Kuo daugiau atsikratysite, tuo lengviau ir pigiau kraustysitės. Kai pradedame pakuoti daiktus, spintelėse ima jų daugėti. Pradėkite šį procesą kuo anksčiau ir skirkite tam bent 50 proc. daugiau laiko nei tikitės užtrukti.

Susiraskite perkraustymo įmonę arba kraustykitės patys

Viskas priklauso nuo to, kiek laiko kraustymuisi turite, kaip toli reikės kraustytis ir kiek baldų ir kitų daiktų reikės pervežti. Jei nuspręsite į pagalbą pasikviesti bičiulius, nepamirškite pasirūpinti daiktų pervežimui tinkančia nuomojama transporto priemone.

Jei kraustymosi rūpesčius patikėsite perkraustymo kompanijai, palyginkite kelias įmones ir išsirinkite labiausiai jūsų kainos ir teikiamų paslaugų poreikius atitinkančią kompaniją. Įvertinkite, kiek daiktų ir baldų reikės pervežti, ar pakuosite daiktus patys, ar paliksite tai profesionalams.

Išsiaiškinkite eismo ir parkavimo sąlygas

Nesvarbu, ar samdysite pervežimo įmonę ar kraustysitės savarankiškai, jums reikės rasti patogią vietą daiktų pervežimo transportui priparkuoti. Tiek prie senojo, tiek prie naujojo būsto. Apgalvokite tai iš anksto, kad dėl to  nereikėtų gaišti laiko kraustymosi dieną.

Pakeiskite adresą

Nepamirškite pakeisti savo gyvenamosios vietos ir korespondencijos gavimo adreso. Sutarkite su ankstesniojo buto savininku dėl jums dar senuoju adresu atsiųstų laiškų ar siuntų perdavimo. Pasiklauskite ir naujojo buto savininko, kaip elgtis su laiškais ir siuntomis, adresuotomis anksčiau šiame bute gyvenusiems nuomininkams.

Pasiruošimas gyvūnams

Jei turite naminių gyvūnų, patariama sutartyje įtvirtinti, kad nuomojamo būsto savininkas žino ir neprieštarauja, kad atsikraustysite su gyvūnais. Jei turite naminių gyvūnų, būkite pasiruošę mokėti didesnį nuomos mokestį ar didesnį užstatą, kurio dalies galite ir nebeatgauti.

Apžiūrėkite naują nuomojamą būstą

Svarbu atidžiai apžiūrėti nuomojamą būstą dar iki nuomos sutarties pasirašymo. Užfiksuokite visus jau dabar esančius trūkumus ir apgadinimus ir informuokite apie tai būsto savininką. Būtų gerai visus trūkumus nufotografuoti ir aprašyti priede prie nuomos sutarties. Tokiu būdu išvengsite konflikto su būsto savininku, kai reikės šį būstą palikti, o savininkas pareikalaus atlyginti padarytą žalą.

Pakeiskite raktus

Su naujojo būsto savininku sutarkite dėl raktų perdavimo dar prieš kraustymąsi. Juk atvažiavę su visais savo daiktais nenorite rasti užrakintų durų ir laukti savininko. Taip pat sutarkite ir su ankstesniojo būsto savininku, kada galėtumėte jam grąžinti raktus.

Daiktus pradėkite pakuoti kuo anksčiau

Laikas nepastebimai tirpsta, tad pakuoti daiktus pradėkite kaip įmanoma anksčiau. Pradėkite rinkti nemokamas pakavimo priemones: dėžes, dėžutes, burbulines plėveles ir pan. Pakuoti pradėkite nuo retai naudojamų daiktų ir užbaikite kasdieniais daiktais ir reikmenimis.

Kiekvieną dėžę pažymėkite atitinkamu užrašu, taip bus lengviau rasti reikalingus daiktus išpakuojant. Tam, kad žinotumėte, kas kokioje dėžėje yra, galite prieš dėžę užklijuojant jos turinį nufotografuoti.

Apsvarstykite galimybę samdyti valymo įmonę

Daug lengviau išvalyti patalpas, kai jos yra tuščios. Daugelis nuomininkų planuoja, išvežę daiktus, grįžti į ankstesnįjį būstą ir jį išvalyti. Tačiau labai dažnai tam pritrūksta ir laiko, ir jėgų. Gal vertėtų pagalvoti apie valymo paslaugas teikiančią įmonę ir patiems nesivarginti buto valymu? Be to, tokiu būdu padidėja tikimybė atgauti visą užstatą.

Paruošktie būtinųjų daiktų krepšį

Turėkite pasiruošę kraustymosi dienos būtinųjų daiktų ir priemonių krepšį. Jame galėtų būti užkandžiai, vanduo, lipni juosta, žymekliai, šluostės ir pan. Pasiruoškite ir nedidelį krepšį su būtiniausiais daiktais, tokiais kaip dantų šepetėlis, pižama, drabužiai persirengti ir pan., tam atvejui, jei po kraustymosi būsite per daug pavargę ir nebeturėsite jėgų dėžių išpakavimui.

Suplanuokite persikraustymo šventę

Svajojimas apie gyvenimą naujoje vietoje ir naujo puslapio atvertimą yra geriausia kraustymosi dalis. Būtinai apgalvokite, kaip atšvęsite šį žingsnį. Tai galėtų būti šampano butelis užbaigus kraustymosi darbus ar užsakytas maistas į namus. Kad ir ką sugalvotumėte, pasistenkite pasimėgauti akimirka, kai atsikraustėte į naujus namus.

Šaltinis: realtor.com