Realu.lt

Kruonio HAE baseine pradėta saulės jėgainės statyba

Kruonio HAE baseine pradėta saulės jėgainės statyba

Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) aukštutiniame baseine prasidėjo pirmosios Baltijos šalyse plūduriuojančios saulės elektrinės statyba, pranešė valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“. 

Pasak jos, praėjusią savaitę nuleisti ankeravimo blokai, prie kurių bus pritvirtinti plūdurai, o ant jų bus sumontuoti saulės moduliai. Planuojama, kad 60 kW galios elektrinės bandymai bus baigti dar šiais metais.

„Plūduriuojanti saulės energetika sparčiausiai vystosi ir pasaulinėje rinkoje stebimas šios rūšies elektrinių instaliuotos galios augimas (...) Planuojama, kad 2022 metais visame pasaulyje bendra šios energetikos atšakos instaliuota galia sieks beveik 5 GW“, – feisbuke teigia grupė. 

Elektrinę už 290,3 tūkst. eurų (su PVM) įrengs grupės valdoma elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“, o jos subrangovės yra „Tetas“, „Transventa Solar“ ir „Hidrotechniniai darbai“. HAE valdo „Ignitis gamyba“. 

„Ignitis gamyba“ teigė norinti išbandyti, kaip saulės elektrinė veiks integruojant jos energiją į Kruonio HAE veiklą, taip išnaudojant saulės ir vandens sinergiją. 

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena